Rakastan Michael Jacksonia
Kommentit (14)
Mikkeli vihas fanejaan ja veti överit, mieti sitä.
ja se lupas ett mä olen ainoo, nyyhkis
Tai uskoisi hänen hyvyyteensä? Vähän sama kuin sanoisi, että uskon huomenna auringon nousevan.
Michael Jackson oli ja on maailman hyvin ihminen, sanotte mitä sanotte!
Oli lapsilleen hyvä isä, lahjoitti hyväntekeväisyyteen miljoonia ! Kunnioitan tätä henkilöä niin paljon. Niin mahtavaa musiikkia, uskomaton tanssia ja esiintyjä.
King Of Music forever<3
minä rakennan legopalikoista Michael Jacksonin :)
Mä kunnioitan MJ:tä hyvin suuresti. MJ kävi läpi nii paljon kaikkee paskaa, mitä normaali ihminen (tarkotan siis että hän oli supermies) ei varmaankaan kestäis. Niinkun jo sanottiin, hän oli hyvä isä, ja popin kuningas. Musta se on enemmänkin surullista, että "joutui" muokkaamaan kehoaan. Mä uskon että kaikki lähti hänen väkivaltaisesta lapsuudestaan (niinkuin Wikipediassa kerrotaan). Ja kuka tietää, tekikö hän itsemurhan, tappoiko lääkäri hänet, vai ottiko hän vain liikaa lääkkeitä huomaamattaan? Haluaisin uskoa, että hän ei tehnyt itsemurhaa.
En ikinä halveksisi häntä pelkästään ulkonäön perusteella. Uskon että hän oli maailman kiltein mies, joka halusi vain näyttää. (Siis tiedän kyllä, että hän ei tehnyt kuin kaksi nenäleikkausta ja tiedän, että hän sairasti ihon pigmenttihäiriötä. Ja lähinnä tarkotin kehon muokkaamista juuri tuolla nenäleikkauksella.)
En tiedä lukeeko kukaan näitä ketjuja enää 2018, mut päätinpähä kirjottaa. Ja ihan tiedoks vaan kaikille, oon 13-vuotias, en mikää ylifani 50v :D (oon kyl SUURIN fani, mut en tykkää käyttää nimitystä fani)
MJ always and forever.
Olihan se ihan söpö joskus kasikyt ysikyt luvulla
En tiedä ketään toista artistia kenellä olisi yhtä tärähtäneet fanit kuin tällä tapauksella
Ja mun mielestä se on aina ollut ällö kimittäjä.
Vierailija kirjoitti:
Olihan se ihan söpö joskus kasikyt ysikyt luvulla
Black och White