Kuka oli tänään lapsimessuilla?
Huh, olipa reissu. Niin ruuhkaista ja pelkkää jonotusta. Mutta tuntuivat aikuisetkin olevan hyvällä tuulella ja pitkällä pinnalla varustettuja. Paitsi yksi iskä, joka mesosi palomiesradan juurella nuorille ohjaajatytöille pitkästä jonosta ja muista jonottajista.
Kommentit (5)
Todella paljon siellä katosi lapsia, vähän väliä tuli kuulutus jostain. Toivottavasti kaikki löytyi. Ei toisaalta mikään ihme jos siellä häviää, jossain ruuhkassa kun kääntää päänsä sekunniksi ja viuh, lapsi on kääntynyt kulkemaan eri suuntaan.
Ja todella minäkin huomasin sen, että katosi tosi paljon lapsia.
ja viime vuonna oli paljon kivempaa. Ei ollut lauantaiaamusta heti samanlainen ruuhka. Ihan kauhea. Hirveät jonot joihinkin paikkoihin, ei millään lapset jaksaneet jonottaa. Onneksi joihinkin kivoihin juttuihin pääsi helpommin.
Tänä vuonna jäi lemmikkieläinmessut käymättä, kun en jaksanut enempää komennella malttamattomia lapsia. Viime vuonna ne oli tosi kivat. Musta oli viime vuonna sekin parempi, että lapsimessut oli yläkerrassa ja eläimet alakerrassa.
voi te ette ole ruuhkaa nahnytkaan jos tuo oli teidan mielesta paha. Siellahan mahtui liikkumaan rattaidenkin kanssa ihan hyvin.
Ja tosi rankka reissu. Lapsi on aivan väsynyt.
Parasta kuitenkin oli ne lukuisat koirat ja kissat, sekä lasten leikkinurkkaukset. Pomppurataan tai syömään emme viitsineetkään jonottaa sitten ollenkaan.