Mitä mieltä tästä omakotitalosta?
Kommentit (50)
Meillä päin tuollainen maksaisi n. 300 000-350 000 euroa, että siihennähden kallis, mutta kaunis talo.
mutta ulkoa aivan järkyn näköinen ja tontti on naurettava maaseudulle, 800 neliötä - voi taivas!
sillähän selviää moni asia.
Oma budjettini ei venyisi tuolle talolle vaikka mikä olisi, tyhjästä paha nyhjästä jne.
Ja talo itsessään on tylsä.
Miten muuten joku onnistuukin löytämään noin monta erilaista tuolia yhden ruokapöydän ympärille...??
Varsinkin, kun tontti on postimerkin kokoinen.
Mutta kuten sanottu, liian pieni piha, naapurit lähellä, talo on tylsä.
Taviskoti. Kova hinta noin mitään sanomattomasta.
eikä ainakaan esim. varaavaa takkaa tms. vai eikö osunut silmiini. Ei
sillä että varmastikaan uudesta talosta ei niin lämpö karkaa...
Eikä siis vesikiertoinen, jolloin vettä voisi lämmittää suht. pienin investoinnein myös vaihtoehtoisin menetelmin.
Tuohon hintaan toivoisi saavansa kyllä isomman tontin. Aitakaan ei auta, kun talot ovat noin korkeita. " Kiva" kun ei voi koskaan pitää verhoja auki, ellei sitten erityisesti tykkää esitellä elämäänsä.
mun mielestä se on kiva talo, ja mihinkä sitä tonttia tarvii niin älyttömästi? Ainaskin jos tontti rajautuu metsään tai muuhum virkistysalueeseen.
Siinä on talot kylki kyljessä.
Ja on se nyt täysin naurettavaa, että jossain Kirkkonummella tontin koko on tuollainen. Kun MAALAISkunnan alueesta valtaosa on peltoa tai korpea.
mutta hemmetin kallis toi on noin tavalliseksi taloksi. siisti se on, mutta ei mitään ekstraa. tuolla hinnalla rakentaa/rakennuttaa jo oman makunsa mukaisen, kunhan vaan löytää tontin
En haluaisi itse taloa, jossa ei ole kunnon kellaria ja vinttiä!
enkä ole talon myyjä. En kai muuten sanoisi taloa kalliiksi. Meitä kiinnostaa Kannustalot, ja tuo sattui olemaan myynnissä. Mutta koska olemme aivan tietämättömiä mitä Kannustalot maksavat (valmiit tai avaimet-käteen) niin sen vuoksi kyselin mitä mieltä olitte talosta.
ap
vieressä. Ihmeellisiä kiviasetelmia pihassa, ei kovin tyylikästä.
todellakin tavis? Sehän on kallein puutalo! Mikä sitten on ei-tavis talo?
ap
Joku tuossa nyt yrittää tehdä mieletöntä voittoa jonkun idiootin kustannuksella. Ap ja muut ostajaehdokkaat: TINKIKÄÄ!
maksa paljon? Tuskin tuossa nyt paljon voittoa tehdään..Vai olenko aivan väärässä..? Tontitkin Kirkkonummella maksavat paljon
ap
kallis on, mutta onko liian kallis..?
ap