Voitaisko perustaa av-vieroitusryhmä
Mulle on tullut tästä palstasta todellinen ongelma. En edes halua ajatella, kuinka monta tuntia olen roikkunut täällä sen sijaan, että olisin tehnyt graduani, hoitanut parisuhdettani, kohentanut kuntoani, lukenut kirjoja tms.
Olisi eri asia, jos tämä palstailu antaisi edes henkisiä virikkeitä, mutta faktahan on, että pääosin tämän palstan keskustelun taso on todella alhainen ja aloitukset typeriä.
Se, ettei tarvitse rekisteröityä saa ihmiset (ihan fiksutkin) heittämään ihan mitä sylki suuhun tuo. Olen itsekin huomannut, että kun on vain " vierailija" eli ei edes nimimerkki, niin tulee heitettyä kaikenlaisia väitteitä, joita ei ole tarkistanut jne... kun ei ole mitään, edes sitä omaa nikkiä, jonka mainetta pitäisi suojella.
Tämä palsta on siis ihan perseestä ja haluaisin oikeasti eroon av-riippuvuudestani. Vertaistukea kaivataan!