Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitenkä tehdään sokerista karvojen poisto mömmö?

25.04.2006 |

Eli sellainen mönjä millä kiskotaan karvat juurineen esim. sääristä. Kiinnostaisi sellainen paksu, mitä pystyy käsissä muotoilemaan elastisena pallukkana. Eli onko jollakulla toimvaa reseptiä?



Terveisin karvajalka

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Bodyshopillakin tosiaan sellainen sokerimönjä karvan poistoon, tosin juoksevampaa kuin mikään " muotoiltava pallukka" :) Mönjä levitetään spaattelilla iholle ja sitten kangaslappu päälle ja repäistään... Auts! Laput uudelleen pestäviä.

Vierailija
2/3 |
05.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä ostin omani vuosia sitten ja sen jälkeen ei ole tarvinnut karvoista murehtia. Sitä ennen kokeilin tuota Body Shopin töhnää, ja ainakin mulle se oli liian heviä tavaraa. Sääriä ei kehdannut esitellä karvattomina kun olivat vielä viikonkin päästä ihan punalaikkuiset. Epilaattori voi tuntua kalliilta, mutta mä olen tykännyt kun se on nopea eikä tarvitse sotata minkään aineen kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


yhen reseptin.....

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä kolme