Mitä mieltä ihmisestä joka laittaa kuvia alastonsuomi -sivustolle?
Kommentit (24)
"En mitään, en ole kuullutkaan sivustosta ja ei kiinnosta pätkääkään."
Eikö se oo ihan yleistä? Kaikilla kavereilla on siellä kuvat.
Mielenkiintoinen kaveripiiri sinulla. Kerro lisää. Missä asutte? Millainen koulutus? Missä töissä?
Aikuisten irc-galleria.
Ei kyllä tasan kiinnosta kuvat naapurin ukon kyrvästä. Outoja ystäväpiirejä porukoilla. No elämä on, kiinostuksen kohteensa kullakin.
En muuten laittaisi IKINÄ itsestäni alastonkuvia mihinkään julkiseen paikkaan, ja se ei johdu siitä, että häpeäisin itseäni.
vakavasti, jos olisin jollakin tuollaisella saitilla ja tieto leviäisi. Enpä kyllä sellaista haluaisikaan, joka järki pitää olla touhussa mukana. Tiedoksi vain kaveripiirillesi, että tuo ei todellakaan ole tavallista.
vakavasti, jos olisin jollakin tuollaisella saitilla ja tieto leviäisi. Enpä kyllä sellaista haluaisikaan, joka järki pitää olla touhussa mukana. Tiedoksi vain kaveripiirillesi, että tuo ei todellakaan ole tavallista.
Tuntuisi omassa ystäväpiirissä ja työelämässä aika oudolta, jos kuvia löytyisi tällaisilta sivuilta. Kävin muuten nyt ekaa kertaa katsomassa (olen vissiin nykykelkasta pudonnut, kun en ollut kys. sivustosta kuullutkaan) ja aika reppanatouhulta näytti. En kyllä itse löydä huumoria tai hauskaa, mut ehkä olen outo tosikko :). Huvinsa tosiaan kullakin, mut ei muakaan työkaverin tai naapurin Pertsan kivesten kuvat juuri kiinosta.
Tän sivuston katselun/käyttämisen voi lisätä, kun seuraavan kerran joku kysyy White Trashin tunnusmerkkejä. Hah!
Ei oo multa pois, jokainen saa toki laittaa kuviaan ja käydä niitä ihailemassa.
Vastasin vaan aiemmin ap:n kysymykseen! Siis minusta se vaan on outoa ja tyhmää, mutta muut saavat harrastella ihan rauhassa :)
mutta turha odottaa, että voisin palkata teitä esim. firmaamme asiakaspalvelutehtäviin. Kellarivarastoon voisin palkatakin.
Eikös juuri vähän aika sitten tullut tästä jokin ennakkopäätös jossakin instanssissa?
mutta turha odottaa, että voisin palkata teitä esim. firmaamme asiakaspalvelutehtäviin. Kellarivarastoon voisin palkatakin.
Itse en laittaisi enkä ymmärrä tän sivuston ideaa (ei minunkaan mielestäni humoristista).
Se mikä vähän huolestutta, että aika moni 18-20 vuotias on mieleltään aika lapsellinen ja jos tonne kuviansa laittaa (tai yleensä alastonkuviansa tai muita vastaavia nettiin), niin voi olla joskus tulevaisuudessa huonompi homma, jos tiettyihin ammatteihin haluaa. Vaikka alastomuus olisi miten luonnollinen asia tahansa, niin ei ne tissien ja pippeleiden vilauttelut ole kovin suuri meriitti töitä hakiessa.
Täytyykin omille lapsille taas kerran muistuttaa, että niin hyvä asia kun tämä netti onkin, niin siellä on myös vaaransa.
mutta uskotko tosiaan, ettei näin tehdä?
Ei sitä tartte firman tai omalta koneelta tehdä ja ei sitä rekrytoidessa ilmoiteta, että näin sut alastonsuomi-sivuistolla, vaan sanotaan vaan, että ET ole sopiva tähän tehtävään. Ja kyllä Suomi on niin pieni maa, että vidakkorumpukin toimii edrinomaisesti. T. rekrytoija
Työnhaussa ei saa googlettaa työnhakijaa.
Eikös juuri vähän aika sitten tullut tästä jokin ennakkopäätös jossakin instanssissa?.
Esimerkiksi omassa työyhtyeisössäni tästä tulisi kyllä täysin kestämättömiä ongelmia, sanoo laki mitä tahansa.
Kyllähän noi asiat aika hyvin tulee ilmi ja kyseistä henkilöä ei ainakaan useimmmiten palkata. Kertoohan se jotain ihmisestä (vaikka oltaisiin kuinka avomielisiä), jos tarvitsee sukupuolielimiään yleisillä paikoilla (mitä nettikin on) esitellä. Ja kyllä vaan gooogletaan kaikki hakijat ja muutenkin taustoja selvitellään useimmissa työpaikoissa.
En kyllä voisi näyttäytyä sellaisen ihmisen kanssa.