Mitä kivaa pyytäisi tuliaisiksi jenkeistä?
Clorox bleach pen valkaisukyniä, Jelly Beans -karkkeja, Abercrombien t-paitoja ja huppareita.
Kommentit (5)
Esim . Guess, Tommy H, Timberland jne. on murto-osan Suomen hinnoista.
Abercrombie on tosi muodikas ja Suomesta sitä ei saa.
Cliniquen meikit on murto-osan Suomen hinnoista (esim. ripsivärin ostin n. 10 eurolla, Suomessa yli 30e).
Lisäksi mä pidän kaikista herkuista - karkeista, sipseistä jne. ja ostan aina ihan "tavallistakin" ruokaa kotiin, esim. Jello-hyytelöä ja macaroni & cheese ja poptartseja (lapset pitää). Ihania (rasvaisia) salaatinkastikkeita jne.
Mikähän olisi halpaa siellä tai sellaista mitä ei täältä saa ylipäätään? Tuotteen ei itsessään tarvitse olla halpa, saa maksaakin jonkin verran...
koot menee 2years, 3 years jne. Mun 2,5 v. poika käyttää viel 2 years-kokoa, mut ei enää kauaa mahu. Eli koot sopii suomalaisiin mittoihin (mun poika on normaalikokoinen).
kaikkia erilaisia maustettuja pähkinöitä, kosmetiikkaa, laukkuja, lompakoita... Lista on loputon. Yleensä ongelmaksi muodostuu tilanpuute matkalaukuissa tai tuliaisen liian suuri paino. Noita ym. me tuotiin, kun asuttiin siellä ja mies tuo edelleen, kun käy työreissuilla.
Mä kävin 2 kertaa viime vuonna Jenkeissä, tänä vuonna ei lähdetä, kun lapsi on niin pieni ja tuntuu siltä että kaikki varastot ovat tyhjät.
Varsinkin jos pääsee alennusmyyntien aikaan, voi laukut painaa aivan järkyttävästi. Meillä oli viime kesänä lähtiessä 4 laukkua ja 2 reppua, n 10 kg olis voinut vielä ostaa mutta ostettiin jo yks matkalaukkukin, kun kassi hajosi matkan aikana.
Oli vielä ennätyshalpa taala meidän puolellamme.
En nyt tiedä onko välttämättä mitään mitä ei Suomesta sais, mutta valikoimat ovat niin paljon paremmat joka tapauksessa ja edullisempia. Tuntuu suolaiselta katsoa Suomessa paitaa, joka maksaa 5 krt enemmän.