No mitä aiotte tehdä poikien äidit läskeille?
"Suomen paha vihollinen on läski." Näin sanoo puolustusvoimien komentaja Ari Puheloinen. Aiotteko auttaa tätä maata säilyttämään iskukykyisen armeijan? Aiotko huolehtia, että sinun poikasi on kunnossa armeijan alkaessa? Tsemppaatteko poikianne ennen armeijaa kohottamaan kuntoa ja tiputtamaan liiat kilot pois?
Tässä lähde:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200901238970729_uu.shtml
Kommentit (4)
joten tod näk he eivät kamalasti tule paisumaan. Nytkin 8 v syö enemmän kuin minä ja kylkiluut vain paistavat.
Keskimmäiselle läskit olisi hyvinkin toivottavia, joten makkaralla ja rasvalla mennään.
pudotettavaa painossa. Tarkoitus olis kohdella lapsia niin hyvin, että kun ovat siinä iässä, että valitsevat syötävänsä itse, välittävät itsestään niin paljon, että valitsevat riittävän terveellistä suuhunpantavaa sopivan määrän.
Mutta jos näin ei käy, ja toki muutenkin, toivon että huolehtisivat kunnostaan ja myös ulkonäöstään. Jos vanhempiinsa tulevat niin läski ei tule olemaan ongelma heille.