Anteeksi nyt, mutta Citymarket on NIIIN p***stä! Siellä ei ole palvelusta tietoakaan! >:(
Menin tänään töiden jälkeen kiireessä ostamaan Cittarista kuminauhaa, mittanauhaa, nappeja, pyyhekoukkuja ja vähän ruokaa. Olisihan tuo pitänyt arvata: koko putiikissa ei ollut myynnissä napin nappia, eikä pyyhekoukkujakaan kuin muutama sikakallis hahmomalli. Kuminauha ja mittanauha sentään löytyivät.
Yritin etsiä myyjää, mutta sellaista ei näkynyt mailla halmeilla. Asiakaspalvelutiskillä oli äärimmäisen hitaasti etenevä jono, ja elektroniikkaosaston myyjän vastaus kysymykseeni " kukahan tietäisi pyyhekoukkuasioista?" oli " öööö, en mä vaan yhtään tiiä, kysy asiakaspalvelusta."
Jäi ruokakin ostamatta. En halua enää kantaa rahojani mokomaan putiikkiin. Siis AARGH! Onko tuollaista kauppaa olemassakaan? Palvelu on tasoa nolla, tuotevalikoimat tasoa miinus 10. Olen kyllä huomannut saman ennenkin - jos Cittarista yrittää ostaa esim. leivänpaahtimen, löytää vain yhden valtavan hyllyn täynnä YHTÄ JA SAMAA paahdinta!
Tässä taas kaksi syytä lisää suosia PRISMAA! Siellä on sentään jotain valinnanmahdollisuuksia ja asiantuntevat myyjät!
Kommentit (16)
sittarista tarjouksesta, niin kassojen jälkeen huomaan, että kas kassa ei antanutkaan alennusta ja sitten jonottamaan asiakaspalveluun, eikä ole tapahtunut vaan kerran.
Siksi suosinkin Prismaa, huomattavasti halvempi, paremmat valikoimat ja myyjiäkin saa, jos haluaa.
Käy sinä vaan Prismassa, me Cittarissa!:)
Joku tuote on tarjouksessa K- supermarketissa mutta ei KKK-marketissa ja joku on taas tarjouksessa citymarketissa mutta ei K- supermarketissa...
Idiootti systeemi. Olisi edes kauppojen nimet selvästi erilaisia jottei menisi sekaisin tai sitten kaikki samat tarjoukset kaikissa k- kaupoissa.
Minä boikotoin k- kauppoja kanssa.
käyn Citymarketissa. Syystä, että laatu (esim. vihanneksissa, kalatiskillä) on parempi kuin Prismassa. Mutta kuten sanottu: kauppiaasta se on kiinni.
Olen myös törmännyt törkeän hyvään Prismaan. Mutta se on tuolla kaukana.
Mene kangaskauppaan nappeja ostamaan (heh, miksi luulit niitä marketista löytäväsi?!) ja palvelua hakemaan.
pointti: Prismassa on myyjiä ja nappeja...
asioimme aiemmin Prismassa, mutta kyllästyimme siihen, että " paremman valikoiman" verukkeella laatu oli luokatonta eikä myyjiä koskaan missään. En itse arvosta sitä, että ruokakaupasta saa ostaa vaikkapa laajaa valikoimaa hevostarvikkeita. Minusta se on todella turhaa. Nappeja ei nykyään oikein missään marketissa myydä, ovat niin marginaalituote, aivan kuten kankaatkin. Mut kukin tyylillään, käy sä ihan rauhassa Prismassa, me tyytyväisinä mutustellaan simpukoita ja herkkujuustoja joita löytyy cittarista hyvät valikoimat :)
ostoksilla. Vaikka meidän alueella sen kyllä näkee myös siitä, että Cittarissa käy selvästi köyhemmän näköistä porukkaa.
Yksi henkilö siinä palveli ja hirveä jono ihmisiä! Eipä tullut s-korttia vieläkään hankittua, mutta onneksi on Plussa-kortti!
ja espoossa sijaitsevasta cittarista kyse, lieköhän sulla sama...
En käy enää, palvelu on _tosi_ huonoa. Yksi Tampereen Cittareista kysymyksessä.
Vierailija:
pointti: Prismassa on myyjiä ja nappeja...
mikä Citymarket? Kauppiaastahan se on kiinni. Ja joka sittarilla on oma kauppiaansa.