Juoko kukaan muu nyt?
Pari olutta alla ja eka viinitölkki menossa. Kiva ottaa aurinkoa :)
Kommentit (33)
No en todellakaan. En ole mikään alkoholisti. En ole mikään raivoraitiskaan, mutta kyllä se kertoo ongelmasta jos ihminen tähän aikaan päivästä jo ryyppää.
Vierailija kirjoitti:
Olisi ihan kiva ryypätä jos ei siitä tulisi krapulaa.
Harjoitus tekee mestarin. Tarpeeksi paljon ja usein kun naukkailee, niin loppuu krapulat.
Vierailija kirjoitti:
Tähän aikaan päivästä viinaksia kitataan. Tuo on silkkaa juoppoutta.
Sama se on mihin aikaan juo
Dokaamista ja vauvapalstaa, kivalta kuullostaa. 😅 Surkeaa, yksinäistä elämää tuollainen
Vähän kyllä tekisi mieli juhlistaa syntymäpäivää. Aurinkokin paistaa omalle pihalle ihanasti. Mutta taidan silti jättää kevätpäivän juhlimisen huhti-toukokuulle, siinä on jo paljon enemmän ihasteltavaa. Joten haen kaupasta tänään vaan pullaa kahville 🙂
Kyllä, kaikki palstan muutkin juopot ovat nyt joko kännissä tai krapulassa. Toivottavasti tieto helpotti
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Olisi ihan kiva ryypätä jos ei siitä tulisi krapulaa.
Harjoitus tekee mestarin. Tarpeeksi paljon ja usein kun naukkailee, niin loppuu krapulat.
Ei loppuneet vaan pahenivat kun enemmän harjoittelin. Alkoholi on huono päihde kun sen käytöstä joutuu kärsimään jälkeenpäin.
Joisin mielelläni jos ei olisi töitä ja jos en yrittäisi pudottaa painoa. Kiva auringonpaiste, istuisin varmaan pikkukalsareissa auringossa ja siemailisin lonkeroa.