Mitä mieltä nimestä Julian?
Kommentit (16)
Mutta minäkään en tiennyt onko se tytön vai pojan nimi ennen kuin avasin tämän ketjun.
On nääs tullut matkusteltua takapihaa kauemmaksi, ja katsottua ulkkomaalaisia teeveeohjelmia jonkin verran...
Vierailija:
" Ai siis Julia? Eiks se ole tytön nimi?"
Ja hämmentyneitä vastaanottoja olisi myös luvassa, kun odotetun Julia-tytön tilalta paikalle saapuisi Julian-poika.Kuulostaa liikaa tytön nimeltä.
Miten olisi esim. Leif? Todella kaunis nimi!
Ei sovi minkäänmaalaiselle pojalle.
Se ei sovi suomen- eikä ruotsinkielisellekään! Antakaa joku RUOTSINKIELINEN nimi!
Vierailija:
ei se nyt ihan Lauri ole
vrt Julia-Julian-Juliana-Julianne
Meillä on Julian poika ja ihan suomalainen sukunimi. Jonkin verran sitä nimeä sekoitetaan, mutta eipä ainakaan ole päiväkodissa montaa saman nimistä. Ja komentteja ollaan kuultu kyllä kysymättäkin ihan tarpeeksi, yleensä vanhemmat ihmiset eivät tykkää nimestä ja nuoremmat taas kehuvat.
Miten olis Robin, Rikhard, Rasmus, Rufus ?
Kuka ja minkä näköinen on Julian McMahon. Heti ekalle sivulle osui kuva, jonka otsikko on " Julian McMahon Goes For the Gay Kiss" *reps kops*
Joo mutta onhan se aika namu. *läääh*
Vierailija:
Kuka ja minkä näköinen on Julian McMahon. Heti ekalle sivulle osui kuva, jonka otsikko on " Julian McMahon Goes For the Gay Kiss" *reps kops*Joo mutta onhan se aika namu. *läääh*
Päätettiin antaa Julian nimeksi, kiitos mielipiteistä! :) Syitä: Se on kaunis nimi, monet nykyiset suositut pojannimet vaan kuulosti minun korvaan rumilta! Se on myös suht. harvinainen Suomessa, ei haluttu antaa mitään Robinia tai Alexanderia, kun joka toinen suomenruotsalainen poika tuntuu olevan sen niminen.
Ap
" Ai siis Julia? Eiks se ole tytön nimi?"
Ja hämmentyneitä vastaanottoja olisi myös luvassa, kun odotetun Julia-tytön tilalta paikalle saapuisi Julian-poika.
Kuulostaa liikaa tytön nimeltä.