Rakentaako kukaan nukkekotia..?
Olen rakentanut koko tämän viikon nukkekotia ja nyt on jo talo valmiina. Mutta seuraavaksi pitäisi aloittaa remontointi ja sisustus.
mistä aloitan?
Talo on kolmikerroksinen + ullakkokerros
Voisit antaa vinkkejä sisustuksessa ja siinä, mihin kerrokseen sijoitan mitkäkin huoneet. huoneita ovat: kylpyhuone(wc), keittiö, ruokailuhuone, olohuone, makuuhuone.
Tiedän vain, että makuuhuone tulee vintille, jos siitä tekisi kodikkaan ja lämpimän takan avulla? eteisen paikan tiedän, se tulee tietysti alas.
Kerro myös jos tiedät jotain vinkkejä joihinkin hienoihin kalusteisiin, jotka ei ole mahdoton tehdä itse puusta, muovista tai pahvista. (ja pehmusteista.)
Eli vinkkejä mihin kerrokseen tulee mkäkin huone ja mitä huoneet sisältävät!
KIITOS :)
Kommentit (8)
Leikkiin tarkoitetussa talossa pitäisi leikkijällä olla mahdollisuus vaihtaa huoneiden paikkaa (siis kaulsteita huoneista toiseen).
Olisipa ollut mukava nähdä miten oot saanut sen tehtyä =)
ihanitse. comiin. Siellä on sellaisia taidonnäytteitä ettette takuulla ole ennen nähneet!
ulkonäkö on se tärkein ja kokonaisuus.
keskikerrokseen keittiö ja olkkari, ylös makkarit. Vintille kotiapulaisen boksi...