Tuleeko televisiosta enää MITÄÄN, mitä voisi katsoa?
En ole katsonut televisiota vuosiin.
Kauhulla olen lukenut iltapäivälehdistä ohjelmista kuten TTK, Vain elämää, Ensitreffit alttarilla, Suurin pudottaja...
Halutaanko ihmisille tehdä henkinen lobotomia?
Onko televisiossa enää mitään, mitä voisi katsoa?
Kommentit (7)
En seuraa mitään kotimaisia ohjelmia lukuunottamatta ylen dokkareita, koska ovat sellaista aivomädätystä. Pienen pätkänkin kun näen jotain kotimaista ohjelmaa niin meinaa laatta lentää. Lähinnä olen seurannut Mentalisti- ja War of the Worlds-sarjoja sekä joitain elokuvia katsonut. Aika vähissähän ne on.
Sehän riippuu siitä mikä kiinnostaisi katsoa. Ja televisio-ohjelmat löytyvät netistä, siellä näkee mitä tarjotaan. Peruskanavia on parisenkymmentä. Jokaisella on omat mieltymyksensä joten keskustelupalstalta on melko huono kysellä.
Ei. Osa heitti tv:n pois jo vuosia sitten ja välttää propagandan katsomista. Ja siirtyi tubeen tai suoratoistopalveluihin. Tai tuijottaa kirjaa, seinää, ajattelee.
yleltä tulee aivopesupaskaa ja uusintojen uusintoja 24/7.
Having a television in your home is like having a Jew in your living room. Leonard E. Feeney
Suoratoistopalveluista tulee sentään jotain viihdyttävää. Itse olen katsellut sarjoja sieltä.
Ei tule. En ole löytänyt katsottavaa Netflixistä, en Areenasta, en katsomosta. En vaan katso.
Ei vaan kiinnosta!
Luen mielummin ja katson Utubea kun neulon. Joskus harvoin pidän päällä EVEOn Eveo soi ohjelmaa.