Miks en pääse ihastuksesta yli?
Juu kaikki varmaan kohta tulee valittaa siitä että oon liian nuori tänne palstalle mut ihan sama mua ei kiinnosta ja kirjotan vaan jollekin palstalle murheeni.
Oon 8. luokkalainen tyttö ja en pääse yli mun ihastuksesta, en tiiä miks. Mun ihastus on myös 8.luokalla mun kans samassa koulussa ja nään sitä joka päivä, snäppäillään aika usein ja ollaan välillä juteltu.
No, ongelma se et mun ihastus ei silti tunnu välittävän musta koska ei mitenkään ite aloita juttelua mun kans eikä kato mua mitenkään koulussa/tms. Se polttaa myös näköjään, koska näin sen jossain koulun lähellä nurkan takana polttamassa sen frendejen kans kun pääsin koulusta. Siis mun ihastus on mulle ihan mukava ja tosi hyvännäkönen.
Miks en pääse siitä eroon? Haluun siitä eroon, jos se ei oo vaikuttanut kiinnostuneelta enkä haluis ees olla sellasen tyypin kans kuka polttaa. Haluun mahd. nopee siitä eroon joten vinkkejä kaipaisin :)
Voit yrittää lähestyä häntä, ja kysyä esimerkiksi suoremmin, että onko kiinnostunut sinusta ja seurustelusta kanssasi. Jos hän vastaa kieltävästi, niin luuli ihastuksen tunteen vaimenevan "mysteerin" ja epävarmuuden poistuttua.
Ja vaikka tupakointi on tietenkin monilla tavoilla terveyden kannalta haitallinen tapa, niin kannattanee arvioida jokaisen henkilön viehättävyyttä kokonaisuutena, eikä karsia heitä kategorioiden (kuten tupakoitsija, alkoholin käyttäjä, lihansyöjä yms.) perusteella. On kohtuullista ajatella, että teoriassa seurustelisi mieluummin tupakoimattoman henkilön kanssa kuin tupakoitsijan, mutta tupakoivatkin henkilöt saattavat olla muilla tavoin erityisen viehättäviä.