YK:n ihmisoikeusviraston julkaisema lista joukkovainoamisen keinoista
https://targetedindividualsfinland.wordpress.com/2021/09/11/joukkovaino…
Joukkovainoamisessa (gang stalking) ja siihen liittyvässä häirinnässä käytettyjä keinoja:
1. Tarkkailu: seuraaminen, tekninen tarkkailu, tietokoneiden ja älypuhelimien hakkeroiminen, kaikkien verkkoaktiviteettien monitoroiminen ja salakuuntelulaitteiden asentaminen kohteen kotiin.
2. Kohteista luodaan profiili, johon on merkitty kaikki mahdolliset heikkoudet ja epävarmuuden lähteet, joita voidaan myöhemmin käyttää heitä vastaan. Tietoa saadaan usein heidän seksikumppaneiden tai luotettujen henkilöiden kautta.
3. Ehdollistaminen, jossa uhrit herkistetään tietyille ärsykkeille, kuten sellaiselle, että minne tahansa menee, joku yskäisee kävellessään ohi. Tarkoituksena on saada uhri itse tarkkailemaan ympäristöään ja ajattelemaan, että jokainen, joka yskäisee, on mukana häirinnässä. Ihmiset ovat kertoneet, että heidät on herkistetty mm. käsimerkeille, tiettyjen värien käyttämiselle (kuten että kaikilla, jotka näkee, on punaisia vaatteita) tai tietyn värisille tai kirkkaat ajovalot päällä oleville autoille (tälle on termi brighting).
4. Ankkurointi, jossa joku tarjoaa vääriä perusteluita häirinnälle. Usein uhrin mieleen iskostetaan monia mahdollisia perusteluita, jotta hän on koko ajan hämmentynyt, ja häirinnän painopiste vaihtuu loputtomasti yhdestä mahdollisesta syystä toiseen, jotta uhri joutuisi pelaamaan itseään ruokkivaa arvailuleikkiä, jonka kaikissa skenaarioissa hän on itse syyllinen, ja ne aiheuttavat itsensä epäilemistä, pelkoa ja lopulta itsetuhoisten ajatusten kierteen.
5. Kiusaaminen (tai todellinen joukkovainoaminen), jossa minne tahansa uhri menee, hätä seurataan näkyvästi ja usein käytetään sanoja, jolle hänet on herkistetty, tai sanotaan ääneen hänen nimensä hänen huomionsa herättämiseksi.
6. Katuteatteri, jossa ryhmä esittää jonkinlaisen tilanteen, kuten teeskennellyn yhteenoton tai skenaarioita, joiden avulla on tarkoitus testata uhrin reaktioita. Usein se on sellainen, että pari asettuu lähellä häntä ja käy sitten keskustelun, jossa käytetään monia sanoja, joille hänet on ehdollistettu, tai joka liittyy häneen elämäntilanteeseensa ja hänelle herkkiin asioihin.
Kommentit (15)
Vierailija kirjoitti:
- yleensä päätekijä löytyy kohteen lähipiiristä eli se on oma vanhempi tai pääkohde on oma lapsi, mitä vanhempi ei tajua
- he myös tappavat ihmisiä, osan kohteista todella ovelilla keinoilla, kuten piikittämällä sairauksia
Eri mieltä. Ei löydy lähipiiristä, mutta lähipiiriä käytetään hyväksi, ujuttaudutaan siihen ja esitetään muka tuttavia ystäviä ja esitetään että tieto on saatu heiltä vaikka ei ole.
Vierailija kirjoitti:
- he ujuttavat porukkaansa kohteiden elämään jo varhaisessa vaiheessa ja myöhemmin opiskelupaikoille, työpaikoille, kaveripiiriin, jopa puolisoiksi. He yrittävät onkia tiedon, mitä kohde suunnittelee tekevänsä elämässäään
- he valjastavat psykopaatteja ja muita persoonallisuushäiriöisiä kohteiden kimppuun (tämä on kaikkein merkittävin ominaisuus vainossa)
- he väittävät kohdetta skitsofreenikoksi, jos edes keksivät mitään diagnoosia, kun kohteella on oireita, mutta kohteelle yritetään hankkia väkisin diagnoosi vasta, kun vainoaminen ja oireet loppuvat ja silloin sitä on voinut kestää jo vuosikymmeniä
- syy on taloudellinen hyväksikäyttö
- he luovat ryhmähenkeä kiusaamalla käyttämällä samoja tekoja, lauseita tai sanoja, jotka vain he tunnistavat
Voihan sitä väittää vaikka miksikin, vaikka mille piireille, mutta kukaan ei voi sitä väärää diagnoosia väkisin kellekään hankkia ja papereihin tai tiedostoihin laittaa.
Otasuikkiin kirjoitti:
Nieletkö😃
Masturboitko katsoessasi valvontakuvaa miespuolisesta vainoamisen kohteesta?
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
- he ujuttavat porukkaansa kohteiden elämään jo varhaisessa vaiheessa ja myöhemmin opiskelupaikoille, työpaikoille, kaveripiiriin, jopa puolisoiksi. He yrittävät onkia tiedon, mitä kohde suunnittelee tekevänsä elämässäään
- he valjastavat psykopaatteja ja muita persoonallisuushäiriöisiä kohteiden kimppuun (tämä on kaikkein merkittävin ominaisuus vainossa)
- he väittävät kohdetta skitsofreenikoksi, jos edes keksivät mitään diagnoosia, kun kohteella on oireita, mutta kohteelle yritetään hankkia väkisin diagnoosi vasta, kun vainoaminen ja oireet loppuvat ja silloin sitä on voinut kestää jo vuosikymmeniä
- syy on taloudellinen hyväksikäyttö
- he luovat ryhmähenkeä kiusaamalla käyttämällä samoja tekoja, lauseita tai sanoja, jotka vain he tunnistavat
Voihan sitä väittää vaikka miksikin, vaikka mille piireille, mutta kukaan ei voi sitä väärää diagnoosia väkisin kellekään hankkia ja papereihin tai tiedostoihin laittaa.
Kyllä diagnoosin voi hankkia käytännössä väkisin: vainotun lähipiirin ihminen ilmoittaa hänestä terveysviranomaisille, hänet viedään pakkohoitoon ja sitten hänelle diagnosoidaan jokin psykoottinen häiriö. Vainotuksi itseään väittävän oletetaan lähes automaattisesti olevan psykoottinen tai muuten harhainen.
AAAHHHH kirjoitti:
Runkrunkrunkrunk
Niin, gang stalkkerit ovat sairaimpia ja perversseimpiä ihmisiä, mitä on olemassa.
No Irmeli täsä moi. Kuule Pertti, sä oot nyt mun ex.
Pertti on nyt Mun!!!
T. Iiris Kuppa
Tsykoosin voi tsekata helpolla geelitestillä.
Varmaankin ilmiö on olemassa, mutta eiköhän niitä tehdä henkilöille, joilla on jonkunlaista merkitystä yhteiskunnan toiminnan kannalta. Vaikea uskoa, että jotain random salaliittoteoreetikkoa varten käytettäisiin resursseja ollenkaan.
Valtio ,mkkieltää-
mitään mafiaa ei ole olöemssa. mitään stasia ei ole olemassa
Julistus VÄITTEITÄ:
suomen joukkovainotut -
Olemme mielenkontrolloiojtuja?
Nyt on perustettava militantti suojelemaan koska me ei valtio suojele?
ajatukset voidaan lukea ja laittaa ajatuksia - mm saatana eli satanistit henkivallat voi laittaa ajatuksia a ja tunteita meihin?
Myös me lähetystöinä virastoihin kertomaan ja vaatimaan-
esim VK.. jne?
Ja tukihenkilö järjestelmä... 2 henkilköä, että on todistaja paikalla, koska yksin ei voi todistaa virastojen rikoksia?
satanistiryhmiä seuroja ja vapaamuurarit johtaa ja valtio on heidän myös.
ilmeni että joukkovainottuja lavastetaan syyllisiksi
tamperelainen entinen satanisti kertoi yoyutbessa:
- mm lavastettu pedofiiliksi- ja tää saattoi olla esim Lauri Paavola ja Sam Inkinen tyapauksissa- että kun olivat pidätettynä- joku toinen käytti tietokonettaan ja ja lapsi seksiin lavastetttin tuollatavalla?
Meille rahasto valtiokonrttorista tuki apu rahasto-
ja neuvonta apua ongerlmiin.
fasisti-Valiio maksamaan
Vaino alkanut jo enne kuin itse edes tajuaa- jo lapsena - tai koulussa- nuorena- seurattu, puututtu elämään?- ohjalituja- sitten vasta myöhemmin huyomannut.
Kuinka monella ollut yhteys satanismiin- nykyäänm kaikilla on?
Satanismi on tuhottava ekana. He myös käyttää demoni pahojen henkine voimia
CIA toimii ' sun TARTTEE TIETÄÄ VAIN TÄMÄ'- JA SITTEN AGENTIT LÄHETETÄÄN PERÄÄN, MIILÄ TAHANSA KEKSITYLLÄ SYYLLÄ?
No mikäs tuossa. Ei kai se haittaa jos jengi pyörii ympäri ja esittää katuteattereita. Itse ainakin on ollut vaikeata pitää pokkaa. Töytyy sanoa että yritys on kova häirinnälle ja kyllähön se vähän imartelee jos joutuu erittäin järeiden maalittamisien, järjestelyiden ja esittämisien kohteeksi.
Ainoastaan jos on liikkeellä paljon valheita saattaa tietenkin olla inhottavaa jos niitä ei pääse oikaisemaan, mutta mitään järisyttävää ei yleensä ole, jollei ihmiset tule päin naamaa jotain sanomaan.
"Järjestettyjä" juttuja voi olla vaikka mitä ja pahimmat ei suinkaan ap:n listassa.
Identiteetti varkaus pahin, missä voi joku saada vihat jostain some esiintymisistä tai sanomisista, missä ei edes itse ole.
Olisin ap:na esittänyt myös mahdollisia motiiveja tuollauseen. Jos ei ole vain pikkukylän juttu, vaan maanlaajuinen tai jopa kansainvälinen eli tapahtuu myös ulkomailla ja seuratasn lähes kaikkialle, voit olla varma että mukana on ylemmällä taholla toimivia viranomaisia. Tällöin voit olla myöskin varma, että syyt eivät ole ne mitä ilmoitetaan. Ne yritetään salata visusti. Mukana olijat eivät tietenkään tajua muuta kun sen mitä kerrotaan. Niinkuin listasta käy ilmi, sisältää rokollisia tekoja. Tämän takia mukanaolijat saa kuulla vaikka mitä satuja motiiveiksi ja tiedonhankintatavoista. Tuskin kukaan myöntää: joo me salakuunnellaan ja stalkataan ja kato sit tiedetään missä se on ollut, mihin menee ja mitä on puhunut....