Ärsyttää kun mies vonkaa seksiä koko ajan!!
Synnytyksestä on reilu 3kk ja mua ei vieläkään oikein tee mieli! Pari kertaa olen miehen mieliksi suostunut seksiin, mutta välillä tuntuu ettei vois vähempää kiinnostaa. Haluja vähentää entisestään kun mies vonkaa jatkuvasti ja kaikki keskustelut se kääntää jotenkin vihjaamaan seksistä. Olen sanonut sille, että mitä enemmän vonkaat sitä vähemmän saat.
Kohta se varmaan kyllästyy ja menee tyydyttämään halunsa muualle, mutta minkäs teet.
Oon varmaan jotenkin epänormaali. Palautuukohan halut enää ennalleen..
Kommentit (9)
eikä tee yhtään mieli! Ärsyttää kun mies on tosiaan kokoajan heppinsä kanssa ympärillä, tekis edes jotain hieman romanttisempaa, tarjoutuis vaika hieromaan tms niin ehkä siitä innostuisin.
Normaalisti kyllä pidän seksistä kovastikin mutta nyt ei vaan nappaa!
Tilatkaa sellaiset miehillenne ja käskekää hoitaa hommat itse.
sen suhteen, että jos et halua yhdyntää, niin teette sitten jotain muuta. Voithan sinä vaikka pitää miestä lähelläsi ja masturboida häntä, jos et itse halua seksiä.
En siis tarkoittanut, että olisi vihjaillut lähteä vieraisiin, enkä edes hänestä uskoisi, mutta toisaalta säälittää mies-polo kun pitää puutteessa elää..
t. ap
Virossa ja Venäjällä lisääntyvät prostituoitujen HIV tapaukset jatkuvasti.
Teidän ei ole pakko antaa, jos ette halua. Mutta ette voi vaatia, että mieskään ei saa purkautua kun teitä ei haluta. Siksi tekopillu.
vaan se on yksi tapa osoittaa, että toisesta välittää. Tekopillu tai dildo ei korvaa sitä, että toinen pitää hyvänä ja välittää. Jatkuva torjuminen on miehelle ja naiselle henkinen loukkaus.
Monilta miehiltä loppuu usein halu jälkeläisten saamiseen, kun vauvan syntymä loitontaa puolisoita toisistaan. Enkä nyt tarkoita sitä, että sitä miestä pitäisi hyysätä koko ajan, vaan sitä että täytyy ymmärtää että tuskin se mies ihan vittuillakseen vaimoaan haluaa.
Mutta jos mies on järkevä, hän käsittää sen, että arki on toisenlaista pienen vauvan kanssa. Silti vaimokin voi mun mielestä olla vähän empaattinen ja huomioida miestä vaikka pitämällä lähellä. Itselläni ei muuten imetysaikana yhdyntä edes onnistu, koska paikat ovat niin kipeät. Silti voin pitää miestä hyvänä, edes välillä. Tai voin ottaa hänet kainaloon, kun hän masturboi, eihän se nyt multa mielettömyyksiä vaadi (ymmärtääkseni).
Seksuaalisesta ahdistelusta!
Niinkuin bb:ssä ;)
:(
Ärsyttää tosissaan ainainen vonkaaminen eikä miestä uskalla edes halata kun se meinaa jo käydä päälle. Tosi tylsää eikä itteä innosta seksitouhut yhtään. Pöh. Minkäs teet. Ehkäpä himot vielä joskus palaa, toivottavasti mies ei ole lähtenyt sitä ennen.