The affair - juonipaljastuksia
onko kukaan nähnyt koko ykköskautta?
Mitä mieltä?
Noah pidätettiin lopussa, mutta mikä se paikka, the End, oikein oli?
Oliko Helenin vanhemmat kätyreitä? Jäi miljoona kysymystä!
Kommentit (51)
Minäkään en juuri telkkua katso, mutta jäin tähän koukkuun heti. Mielestäni sarjan mielenkiintoisimmat hahmot ovat Helen, anoppi ja se etsivä.
Alisonin näyttelijästä väitetään, ettei ole tehnyt leikkauksia koska jo uran alussa näytti tuolta. Silti nenästä näkee tietyissä ilmeissä, että sitä on leikelty. Nenävarren iho menee joissain ilmeissä luonnottomaksi. Briteissähän jo teinien leikkaukset ovat tosi yleisiä. Todennäköisesti leikelty siis jo ennen uraa. Ehkä huulille on tehty myös jotain jo silloin.
Minusta niillä oli harvinaisen paljon kemiaa. Olen lukenut joitain tuon "Noahin" haastatteluja ja vaikka onkin rikkaissa naimisissa oikeastikin, niin sanoi mm että ei tiedä onko yksiavioisuus toimivaa ja kutsui itseään "vanhaksi pervoksi", varmaan ihan kiva päästä sekstailemaan muiden naisten kanssa niin sanotusti laillisesti.
[quote author="Vierailija" time="19.07.2015 klo 12:17"]Alisonin näyttelijästä väitetään, ettei ole tehnyt leikkauksia koska jo uran alussa näytti tuolta. Silti nenästä näkee tietyissä ilmeissä, että sitä on leikelty. Nenävarren iho menee joissain ilmeissä luonnottomaksi. Briteissähän jo teinien leikkaukset ovat tosi yleisiä. Todennäköisesti leikelty siis jo ennen uraa. Ehkä huulille on tehty myös jotain jo silloin.
[/quote]
Kuka jaksaa olla tästä yhdestä epäolennaisuudesta olla kiinnostunut tällaisessa juoni-ketjussa?!
Mitä al ja noa oikein kokeilivat ysissä? Jotain uutta sängyssä.
b-rappua?
[quote author="Vierailija" time="19.07.2015 klo 10:01"]
En pystynyt seuraamaan paria jaksoa enempää, sillä päähenkilöt olivat vailla mitään keskinäistä kemiaa, pinnallisia.
Vielä ällötti tämä, en muista nimeä onneksi enää, näyttelijä joka esittää pääosaa, siis se aikaansaamaton kirjailijanplanttu. Likka yhtä onneton ylähuulineen. Ei syntynyt kunnon draamaa vaikka kuinka yrittivät pusertaa. Yritystä oli kovastikin käsikirjoituksesa, mutta kun ei toimi niin ei toimi. Väkisin väännettyä. Pinnallinen.
[/quote]
Kyseessä on oikeasti laadukas ja hyvä sarja, joka ei missään tapauksessa avaudu pelkän pilottijakson (mainitsemasi kaksi ensimmäistä jaksoa) perusteella. Se, että ei malta katsoa pilottijaksoa pidemmälle, on kärsimättömän katsojan oma häpeä. Kovin painavaa kritiikkiä ei kuitenkaan voi pelkän avausjakson perusteella kirjoittaa. Näyttelijättären ylähuulen arvosteleminen kertoo vain omasta pinnallisuudestasi.
Mihin asti suomessa on nyt päästy?
Joko whitney on raskaana?
Kertokaa joku kiltti mitä vikassa jaksossa tapahtuu :)
Syksyllä Jenkeissä alkaa toinen kausi. Silloin selviää olettaisin.
On niin koukuttava sarja!
Joku juorusi jo että whitney olisi tappanut scottyn, mutta mistä moinen tieto on peräisin?
The End oli se paikka missä Noah ja Max juhlivat punapukuisen naisen eli Alisonin kanssa.
[quote author="Vierailija" time="19.07.2015 klo 09:51"]
On niin koukuttava sarja! Joku juorusi jo että whitney olisi tappanut scottyn, mutta mistä moinen tieto on peräisin?
[/quote]
Ei mistään. Virallisia juonipaljastuksia ei todellakaan ole koska koko kausi alkaa vasta syksyllä. Ei ole paljastaneet yhtään mitään. Paitsi että toinen kausi keskittyy siihen miten elämä päätyi ensimmäisen kauden viimeisen kohtaukseen.
Olin vähän pettynyt, kun juttuu ei tullut ratkaisua viimeisessä jatkossa. Pakko odottaa toista kautta. Koukuttava sarja pitkästä aikaa minullekin, joka en yleensä telkkaria katso.
[quote author="Vierailija" time="19.07.2015 klo 09:51"]The End oli se paikka missä Noah ja Max juhlivat punapukuisen naisen eli Alisonin kanssa.
[/quote]
Tämän näin kyllä. Mutta paikan tarkempi karaktääri/historia jäi perkaamatta vielä.
Onkohan helenillä ja maxilla oikeasti jotain keskenään...?
Vaisto sanoo ettei max ole mikään pulmunen...
En pystynyt seuraamaan paria jaksoa enempää, sillä päähenkilöt olivat vailla mitään keskinäistä kemiaa, pinnallisia.
Vielä ällötti tämä, en muista nimeä onneksi enää, näyttelijä joka esittää pääosaa, siis se aikaansaamaton kirjailijanplanttu. Likka yhtä onneton ylähuulineen. Ei syntynyt kunnon draamaa vaikka kuinka yrittivät pusertaa. Yritystä oli kovastikin käsikirjoituksesa, mutta kun ei toimi niin ei toimi. Väkisin väännettyä. Pinnallinen.
Miten tila voi olla arvoton ja anoppi veloissa, vaikka perhe diilaa kokaa?!
[quote author="Vierailija" time="19.07.2015 klo 10:00"]Onkohan helenillä ja maxilla oikeasti jotain keskenään...?
Vaisto sanoo ettei max ole mikään pulmunen...
[/quote]
Mulla jäi samat vibat! Kakkoskautta odotellessa. :)
[quote author="Vierailija" time="19.07.2015 klo 10:02"]Miten tila voi olla arvoton ja anoppi veloissa, vaikka perhe diilaa kokaa?!
[/quote]
Ne kokat pöllittiin joten velaksi jäi niille.
Katsoin alkukesästä koko ykköskauden. Kyllä, jäi mietityttämään moni asia.