Miksi mies pitää puhelimessa minun nimeni perässä joko viha-hymiötä tai kakka-hymiötä? Ei ole provo.
Jep, näin on.
Vastauksena joskus nauranut ja sanonut ettei tiedä. Joskus riidan vuoksi vaihtanut hymiön tuollaisiin.
Minua loukkaa tuo jossain määrin vaikka vähäpitoinen onkin. Miksi ei voi vain olla pitämättä siinä mitään, neutraali nimi vain.
Kommentit (56)
Miten tämä ei muka ole provo? Elämä on liian lyhyt tuhlattavaksi tuollaisiin miehiin.
Miksi ihmeessä tuhlaisit aikaasi noin lapselliseen mieheen. Jos mies ei tiedä tekojensa syytä, on päässä vikaa.
Pitää sua varalla kun etsii parempaa. Vakiseksiä jne.
Eihän tuo mistään kunnioituksesta sinua kohtaan kieli.
Vierailija kirjoitti:
Pitää sua varalla kun etsii parempaa. Vakiseksiä jne.
Vaikka olisikin näin, niin tuollainen käytös on ihan älyvapaata. Kuka aikuinen tekee tuollaista?
Onko muita kontrolloinnin ja alistamisen merkkejä?
Tuota suhdetta ei todennäköisesti kannata jatkaa.
Ei hirveästi sinua arvosta eikä tykkää.
Vierailija kirjoitti:
Onko muita kontrolloinnin ja alistamisen merkkejä?
Tuota suhdetta ei todennäköisesti kannata jatkaa.
Mielialanvaihteluita on.
Joskus tuntuu, että hänen ehdoillaan mennään. Kertonut suoraan joskus inhoavansa minua ja sitten taas rakastaa, niin että puhuu ummet ja lammet yhteisestä elämästä matkoineen yms.
Kaikki olisi muuten hyvin mutta kun ei saa selkoa kun on tällaisia pieniä asioita, jotka viestivät kaikkea muuta kuin todellista välittämistä.
-ap
Luepas sitä "Narsistinen keskustelutyyli"-ketjua täältä, ja katso tuleeko mitään tuttua mieleen.
Pitää sua itsestäänselvyytenä ja halveksii?
Vierailija kirjoitti:
Olet passka.
No kieltämättä siltä vaikuttaa.
Vaikka aina tuen, autan ja olen hänelle todella hyvä ihminen. Välitän hänestä mutta taitaa olla aivan turhaa. En vain käsitä miksi on niin ristiriitainen. Vituttaa ihan suoraan sanoen joskus hänen käytös.
-ap
Analyysi on, että hän ei ole poikaystävämateriaalia ja sinä olet liian hyvä hänelle.
Kuulostaa, että hänellä on ristiriitainen kiintymyssuhdemalli (googleta). Älä hanki hänen kanssaan lapsia.
No kerrotko mikä on oikea statuksesi tälle miehelle? Viha vai kakka tai molemmat?
Sä valitat liikaa :(