Paha tietäjä hetken aikaa paikalla ( pahoja uutisia )★
Kommentit (63)
Kyllä tämä astral tv:n aina voittaa vastausten antajana ja on ilmaista lystiä vielä.
Miten voisin olla seuraava MISS SAVOTAR?
[quote author="Vierailija" time="16.05.2015 klo 00:35"][quote author="Vierailija" time="16.05.2015 klo 00:26"][quote author="Vierailija" time="16.05.2015 klo 00:25"]Miten käy Viiru-kissan?
[/quote]Jää vain viiru, niin kovin yksinäinen viiru, tiehen jota viiru ylitti.
[/quote]
Viiru on sisäkissa, pääsisinkö siitä jollain muulla tavalla eroon, kuin laittamalla tielle makaamaan? Kuulostaa ilkeältä, koska se ei tule tielle itsekseen päätymään.
[/quote]Uskoisin, että olet parisuhteessa, ja kohteesi on puolisosi kissa? Erinäiset rotanmyrkyt on tietysti yksinkertaisin tapa, jota suosittelenkin monelle. Jos puolisisi on tyhmää sorttia, niin voit heittää kissan pesukoneeseen. Ai, sekö oli siellä seassa. Joka paikkaan ne kissat kerkeävätkin!
[quote author="Vierailija" time="16.05.2015 klo 00:38"]Minulla on vasara. Miten korjaan sillä maljakon?
[/quote]Jos maljakka on jo rikki, olet saavuttanut puolimatkan tavoitteestasi, eli lyö uudelleen. Jos maljakko on ehjä, niin lyöt sitä kaksi kertaa. Ensimmäinen lyönti aina hajoittaa, mutta seuraavasta voi nauttia!★
[quote author="Vierailija" time="16.05.2015 klo 00:45"]Kerro. Tarvitsen tietoasi!
[/quote]Kysy, niin sinulle kerrotaan!★
Kysyn, kysyn! Siis: saanko tämän savotan kannattamaan?
[quote author="Vierailija" time="16.05.2015 klo 00:52"]Kysyn, kysyn! Siis: saanko tämän savotan kannattamaan?
[/quote] SAVO. ETKÖ ITSE HUOMAA PERIMMÄISTÄ VIRHETTÄSI? KOSKA ON JOTAIN HYVÄÄ TULLUT SAVOSTA? Asennoidu uudelleen? ★
Palanen huomenna. Palanen takaisin tai helvetissä!★
Voi jumakekku! Ymmärsin vastauksen. Vaikken edes kysynyt sitä.
Vaan kerrotko nyt sitten myös, onko tässä matkajutussa mitään järkeä....
[quote author="Vierailija" time="16.05.2015 klo 01:17"]Voi jumakekku! Ymmärsin vastauksen. Vaikken edes kysynyt sitä.
Vaan kerrotko nyt sitten myös, onko tässä matkajutussa mitään järkeä....
[/quote]Matka loppuu aina päätepysäkillä!★
[quote author="Vierailija" time="16.05.2015 klo 01:21"]Onko tämä elämä vaan tätä vai?
[/quote]Se riippuu sinusta. Kaikki riippuu sinusta. Tee, niinkuin haluaisit tehdä, eikä niin, niinkuin sinun haluttaisiin tekevän. Jos odotat, että tämän jälkeen on jotain parempaa, niin sinulla on kiire. Ne, jotka tuhlaavat aikansa odottaen huomista, ne kaikki ovat tykönäni loppuun asti!★
Riedätkö. Paha tietäjä. Mielestäni olet kaikkea muuta kuin paha. Mutta silti: kiitos
[quote author="Vierailija" time="16.05.2015 klo 01:45"]Hyvä on.
[/quote]Mikään ei ole noin yksinkertaista. Ei hyvä, ei paha! Olet eksynyt polulta, mutta seuraa vain oikeaa messiasta. ★
Tahtoisin tietää tulevasta, tietäjä oi?
Milä tai kuka on oikea messias. Eikö se ole siitä kiinni kuka kysyy??
Oletko paikalla?