Iltalehti/sanomat on lähinnä naisille tarkoitettuja lehtiä. Prove me wrong!
Viime aikoina en voi olla huomaamatta yhtä tosiseikkaa, että näihin iltalehtiin sisältyy paljon naisjuttuja, naisnaamoja ikään kuin ne olisi naisten lehtiä.
Onko somen myötä miesten ja naisten lehdet muuttunut erilaiseksi? Ainoastaan Seiska saattaa olla sellainen lehti jota molemmat sukupuolet lukee yhtä innokkaasti!
Kommentit (6)
Niin että jos siellä olis pelkästään miehistä juttuja niin sopis miehillekin?
Vierailija kirjoitti:
Niin että jos siellä olis pelkästään miehistä juttuja niin sopis miehillekin?
jos "jotain" miehistä olisi niin se olisi miestenkin luettavaksi kelpaisi mutta pointti on tässä, että sitä ei ole siksi mun mielestä miesten tulee boikotoida nämä iltalehdet.
ai sä puhutkin "jos siellä olisi pelkästään miehistä..." no en tiedä miksi miehet haluaisivat muutenkaan lukea naisille tarkoitettua älyvapaata lehteä.
Varmaan sun kaltaisille aö80:lle tarkoitettu ne tabloidit on.
Onhan siellä formuloista ja vapaaottelijoista ym. tämän tästä, taitaa olla aika miesvoittoisia näiden lajien yleisöt. Myös miehille suunnattuja seksijuttuja on. Mitä muuta pitäisi iltapäivälehdissä olla?
Taitaa naisille suunnatut jutut vaan pompata sun silmille jonain, mikä ei "kaikille" tarkoitettuun lehteen sun silmissä "kuulu".
No comments?