Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mitä teillä kokkaillaan ruoiksi seur vkon aikana?

Vierailija
06.03.2015 |

Yritän hahmotella ostoslistaa tässä ja ruokina ilm ainakin uunimakkaraa lämpimän kasvishöystön ja muusin kera, itsetehtyä kanamozzarellapizzaa ja kinkkukiusausta+raejuustia ja salaattia. Jotain tummaa lihaa ja kalaa tuohon voisi vielä lisätä, kuha maistuisi, toisaalta kalaa (lohta, turskaa) ollut tällä vkolla jo 2x ja viimevkonloppuna myös.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

 Ostin possun ulkofilettä viidellä eurolla kilo. Siitä pihvejä, possunsuikalewokkia, uunipaistia. Kasvis-juures-juustokeitto jonain päivänä, silakkarullia toisena, kalasoppakin vielä mahtuu mukaan.

Vierailija
2/3 |
06.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tänään ja huomenna olis lihapullia ja tomaattikastiketta tuorepastan kanssa. Sunnuntaina vois tehdä....?? Vaikka uunijuureksia ja possunfilettä siinä päällä, maanantaina sitten uunijuuresten jämistä sosekeitto.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitä kokataan mitä kaapissa on.

Kanapastaa, muusi+lihapullat, tonnikalariisiä, uuniriisipuuroa, kinkkupyttäriä, täytesämpylöitä+salaattia, kermakakkua (mulla synttärit), lihapiirakoita, paistettua lohta+perunat+kastike ym ym