Kuinka monta sukupuolitautia sinulla on todettu elämäsi aikana ja kuinka monen eri kumppanin kanssa olet ollut sukupuoliyhteydessä?
Itse olen selvinnyt varsin vähällä tautien suhteen. 3 hoidettua tautia ja 50+ kumppania.
nainen26
Kommentit (118)
Kumppaneita ollut noin 30 ja yksi tauti. Senkin sain silloiselta poikaystävältä. Noh, ainakin jäi pettämisestä kiinni.
Yksi tauti, jonka sain poikaystävältä numero 2, joka oli saanut ensimmäiseltä tyttöystävältään.
Kumppaneita alle 70 joka tapauksessa, en jaksa alkaa muistelemaan. Sukupuolitauteja 2.
N 65
Tauteja 0 (ja testattu on monta kertaa), kumppaneita reilusti yli 100. Nainen 46v
Ei yhtään hoidettua eikä hoitamatonta. Kahdesti naimisissa, 2 pitkää suhdetta, 5 kertapanoa. Kortsu ei ole minulle kauhistus vaan pakko. Olen aikuistunut 1980-luvulla, kun HIV tuli Suomeen joten -.
En ymmärrä ihmisiä, jotka eivät käytä kumia.
Ei yhtään sukupuolitautia ole ollut, eikä todettu.
Elämäni aikanana olen ollut vain yhden miehen kanssa, ja se mies on avioipuolisoni.
Ollut jo 32 vuotta.
N200 kumppania, 4 kertaa turhaan lääkärissä yksityisellä! Nämä tapahtuin n. 20 v sitten ja nytkyään ei tapahdu enää mitään :)
Vähällä? Mun mielestä toi on paljon. Kun käyttää kumia, niin ei niitä tauteja tule. Mulla ollut kerran pari kondyloomaa parikymppisenä, tartunnan sain poikaystävältä. Muuten kumppaneita ollut satoja. N40
Huhu millaisia horatsuja suomalaiset naiset ovat. Siis muutamaa poikkeusta lukuunottamatta.
Kumppaneita n. 60, seksitauteja 0.
Nainen 37v.