Miten koiranne suhtautui nuohoojaan?
Pelottaa vähän, miten meidän koira suhtautuu nyt siihen nuohoojaan. Ketään ei sillon ole kotona eikä mikään muu aika nyt sopinut. Eikä koiraa voi laittaa uloskaan, koska ei viihdy olla montaa tuntia pihalla. Onneks ei oo tuo piski mikään iso, 4 kiloinen sekarotuinen:D
Miten teidän koirat suhtautui nuohoojaan?
Kommentit (14)
Liiankin hyvin. Mä epäilen että niillä on salasuhde. Meillä on valkoinen koira, mut se on epäilyttävän usein mustassa noessa. Lisäksi hormit humisee.
Koirani karkasi nuohoojan matkaan.
Annatko avaimet nuohoojalle? Miten voi olla et ei ihmisiä kotona kun nuohooja käy? Nuohooja on kunnan työntekijä ja koko vuoden käytettävissä. Höpöhöpö, että muut ajat ei sovi.
Ihan hyvin, joskus rassatessa oikein syvältä, se alkaa ulvoa.
Samalla lailla kuin muihinkin; heiluttaa häntää ja pyörii ympäriinsä iloisesti.
Suhtautuisi varmaan yhtä iloisesti varkaisiinkin.
Kävi nuohoojan käteen kii. Schäfer 50kg.
No otti opikseen ja soitolla varmistaa, että koira kii, kun tulee.
Nuohooja ei välttämättä suhtaudu hyvin, meidän nuohooja sanoi "kilttien" koirien olevan niitä jotka pääsevät puremaan, siksi meillä kiltit koirat ovat eri huoneessa vaikka olen kotona nuohoojan läsnäollessa.
Pistä koira eri huoneeseen. Meillä on tosin koirat päivisin tarhassa, niin nuohooja on ihan turvassa (4 saksanpaimenkoiraa ja pari sekarotuista). Metakka on aikamoinen. Onneksi naapureihin on matkaa.
Meidän nuohooja sanoi olevansa hyvää pataa koirien kanssa.
[quote author="Vierailija" time="13.08.2014 klo 14:53"]
Meidän nuohooja sanoi olevansa hyvää pataa koirien kanssa.
[/quote]
Hyvää pataa?????
[quote author="Vierailija" time="13.08.2014 klo 14:57"][quote author="Vierailija" time="13.08.2014 klo 14:53"]
Meidän nuohooja sanoi olevansa hyvää pataa koirien kanssa.
[/quote]
Hyvää pataa?????
[/quote]
:DD
Meillä ei olis mitään mahiksia antaa vieraan tulla kotiin ku ollaan itse poissa. Koira päästää kyllä sisälle mutta ei päästä ulos :D Ei myöskään tee mitään kunhan ihminen on rauhassa. Joskus kaverin kanssa testattiin. Hän oli siis aivan vapaaehtoinen! :)
Koirasta en tiedä, mutta kissa kiipesi ensitöikseen nuohoojan olkapäälle tiirailemaan mitä se äijä tekee ja tämän jälkeen varasti nuohoojan harjan, kantoi sen sohvan alle ja jäi sinne järsimään harjaksia. Koiran laittaisin eri huoneeseen tai ainakin ilmoittaisin etukäteen nuohoojalle, että taloudessa on lemmikki, mutta se on pieni ja ystävällinen.