Onko äitisi tai mummojesi tärkein saavutus pitää pimpsa kuosissa?
Entä onko hautaan menossa tiukat pakarat? Valkaistu peppureikä? Timmit vaginalihakset?
Kommentit (5)
Niin siis elämän tärkein tavoite on, että saattajat ilahtuvat hautajaisissa siitä miten kepeä arkku on kantaa.
Toisaalta jos itse vainaja on kevyt ja solakka, arkkuun mahtuu paremmin mukaan Vuittonit ynnä muut aarteet. Jotta saa ne sitten käyttöönsä siellä toisella puolen ns. pesämunana.
Ja onhan se nyt söpöä maata kaukalossaan pebareikä posliininvalkeana, tisulit törhöllään ja huulet turpeina.
Ei ollut, eikä ole minunkaan. Meillä on vähän toisenlaiset saavutukset.
MUTTA jo kuollut mummoni oli kyllä kaiken muun ohella ihan kiinnostunut siitä, että pysyy sen verran kunnossa ettei tarvitse tenoissa hautua ja tiedän myös äitini ja anoppini treenanneen tästä syystä. Mukavuudestaan kannattaa pitää huolta.
Esimerkistä ainakin minä olen oppinut ja äitini lapsesta lähtien opettanut minulle liikunnan ja terveellisen ruokavalion merkityksen ja kyllä myös karvojen ajelun osana hygieniaa.
esitä nuo kysymykset omalle äidillesi ja mummollesi, niin sittenhän tiedät.