Puetko pojallesi mitään vaaleanpunaista?
Tuosta poikien vaateketjusta mieleeni vaan tupsahti. Nykyäänhän värit on aikalailla irti eli kaikki värit aikas unisex...Löytyykös vielä värirasisteja?
Kommentit (10)
Eli vastaus kysymykseesi on: En pue.
Pidän kyllä vaaleanpunaisesta, eikä sen pukeminen pojalle olisi mahdotonta, mutta kaikissa minun näkemissäni sen värisissä vaatteissa on jotain glitteriä, kukkia, perhosia, tyttöjä tms. mitä taas en pojalleni halua. Lapsi on nyt 11 kk.
50-senttisiä vaatteita joita saatiin serkun vanhoina. Housut varsinkin oli kätevät niin tuli käytettyä:)
KUNHAN VAALEANPUNAINEN VAATE ON POIKIEN MALLISTOSTA, POJILLE SUUNNATTU!! Niin silloin kyllä meidän pojalla on vaaleanpunaista, ihan kuin miehellänikin on vaaleanpunaisia vaatteita/asusteita, mutta ne on miehille suunniteltuja miesten malliston tuotteita!
Mitään tyttöjen vaatteita en pojalleni laittais. Enkä poikien vaatteita tytöille laittaisi. Enkä mitään unisex vaatteita lapsilla käyttäis.
Sopivat oikein kivasti ruskeiden sammareiden kanssa ;)
mutten ole koskaan vielä pojalleni laittanut mitään vaaleanpunaista.
no ehkä vauvana taisi kotona olla joku liila potkari...
ei vaan ole kohdalle sattunut sellaisia joita olis voinut harkita ostavansa...
stella80:
KUNHAN VAALEANPUNAINEN VAATE ON POIKIEN MALLISTOSTA, POJILLE SUUNNATTU!!
vink, vink -> ei oo kiva lukea tollasta " huutavaa" tekstiä, ku ei aihekaan oo tän kummosempi...
Vaaleanpunaiset kauluspaidat ovat tyylikkäitä sekä ruskeat t-paidat joissa vaaleanpunainen painatus. Ruskea ja vaaleanpunainen sopivat hyvin pojalle. Sanotaanko nyt näin että kontrastivärinä hieno. Ei sitä pinkkiä ehkä ihan viljelemään alkaisi, vaikka pinkki on alkujaan nimenomaan ollut poikien väri...joskus antiikin ajalla. Natsithan sen merkityksen muuttivat.
joten en pue sitä pojallenikaan. Kunnon punainen onkin sitten eri juttu, sen värisiä vaatteita pojalla on vaikka miten paljon.
Käytetään kotihousuina. Muissa vaatteissa ei taida olla vaaleanpunaista, punaista kyllä aika paljonkin, sopii hyvin pojan väreihin.