Miehesi tulot kuukaudessa?
Kommentit (34)
Vai saako jossain ammatissa Suomessa palkkatyöstä yli 10 000¿/kk? (no, ihan huippuyritystjohtajat juu, mutta niillä harvemmin on pieniä lapsia kun ikää on 50-60v.)
25 v. kotirouva jolla nelikymppinen mies. Se selittää pariskunnan palkkaerot.
Olemme vasta " päässeet uraputkeen" , joten ehkä muutaman vuoden päästä palkat on jo paremmat. ja VANTAALLA asutaan.
Minulla opintotuki ja lapsilisä, eli 330e/kk.
Saahan niillä deittipalstoillakin valehdella mitä haluaa.
ei av-mammoilla ole mitään käsitystä rahan arvosta. Kun mies tianaa enemmän kuin lapsilisät, on se ihan tosi paljon, varmaan joku 10000 kuussa ainakin :)
että ensin kritisoi ap:tä ja ihmettelee, miksi joku kyselee.. ja sitten samaan hengenvetoon kertoo (kehuu) auliisti pyydetyt tiedot ja vielä enemmänkin :D
Liikuttava täti (mutta OIKEASTI TOSI KIVA JA MUKAVA IHMINEN, kuten hän meitä jaksaa muistuttaa kerta toisensa jälkeen;)
Miehen kuukausitulot nettona jotain 24000e + vaihtelevat ekstrat duunista + ns kuukausirahaa hänen vanhemmiltaan vaihtelevasti.
Koska kannatan tasa-arvoa. Niin omat tuloni on nettona n. 6200e + ekstraa pienistä duuneista silloin tällöin + ns. viikkorahaa mutsilta vaihtelevasti.
Lisäksi ekstraa esim kirppiksen/ebayn/huutiksen myynneistä :)
Omat tuloni ovat vähän yli 2500 euroa kuussa.
mitä miehesi tekee? aikamoinen rahasonni!
miksi tarviitte / haluatte / otatte vanhemmiltannekin vielä noiden lisäksi?
Me ollaan niitä köyhiä, joiden reilusti alle 200 000e asuntolainaa aina kauhistellaan täällä. En tajua?
hyvä duuni. Mutta en mä täällä duunipaikkaa ala kailottamaan, mutta Helsingissä ja aika hyvät tulot siellä kaikilla on :)
Äähh molempien vanhemmat HALUAVAT antaa rahojansa lapsilleen. Ei me todellakaan tarvita enempää, mutta näinpä sitä säästää hieman tulevaisuuden perintöverojen maksusulta. Ja vanhemmat haluavat jakaa lapsilleen rahaa, koska sitä on heillekin tarpeeksi. Sama kai se on käyttääkö sitä nyt, vai tulevaisuudessa perintönä.
Vierailija:
mitä miehesi tekee? aikamoinen rahasonni!miksi tarviitte / haluatte / otatte vanhemmiltannekin vielä noiden lisäksi?
helsingissä kaikilla hyvät tulot??
mitä tarkoitat? sitäkö, että helsingissä ei ole mitään " huonompia" töitä? eikö täällä ole mm. siivoojia tai tarjoilijoita tms.?
Tulot " pompsahti" viime syksynä. Siihen asti oli netto tulot 800-1200e/kk, joten kyllä osataan arvostaa tuota nykyistä palkkaa. Kovan työn ja kärsivällisyyden tulos, että sai palkkatason nousemaan.
Ystäväpiirisämme miehiä joiden tulot vaihtelevat peruspäivärahasta, yritysjohtajaan (jonka kk tulot n.50 000e/kk). Eikä kulunut fraasi " raha ei tee ketään onnellisesksi" ole ihan tuulesta temmattu. Tokihan se elämää helpottaa, mutta elämänsisältö monesti rikkaampaa ilman maallista mammonaa (minun mielipiteeni).
Miehen brutto n. 3500e, oma töissä ollessani n. 2800e nyt (äitiyslomalla) 1700 e
" Tosin aika hyvä duunipalkkakin hänellä on kun on
hyvä duuni."
Stella, mikä filosofi sinussa asuukaan:)))))))))))))))))))))))))))))))
yrittäjä, 2000-30 000 kk