Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuvia ikkunallisista oviaukoista

Vierailija
14.04.2014 |

Meillä on 2,5 metrinen oviaukko, jonka edelliset asukkaat on tehneet olkkarin ja makkarin väliin. Nyt tarttisi ottaa huone taas makkarikäyttöön.

 

Koska seiniä ei ole tarkoitus jatkaa oviaukon sivuilta, pitäisi löytää ratkaisu, joka täyttäisi koko aukon. Noin leveitä pariovia ei ole saatavilla. Joskus oon nähnyt sisustuslehdissä kuvia, joissa on ikkunalliset sivut ovien ympärillä. Oletan, että ne on kiinteitä seiniä, ei ovia, joihin on vaan lautojen lomaan laitettu sisäikkunat.

 

Nyt en löydä netistä yhtään esimerkkikuvaa näytettäväksi puolisolle. Onko kellään kotonaan tällaisia? Onko toiminut? Laittaisitteko kuvia tai linkkejä kuviin.

 

Tällaiset kuvat löysin, mutta nämä on toteutettu ovielementeillä:

 

Kiitos.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
14.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ahaa. Kuva ei tullut.

 

Linkki: http://www.thebuilderbuzz.com/2011/10/14/1898/

 

ap

Vierailija
2/3 |
14.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Googlaa sisäovi- / ikkunaatehtaita....  Nuo nimenomaan yleensä tehdään ikkunaelementeistä, avattavana tai kiinteänä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
14.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Katsopa Kannustalon esimerkkitaloja. Siellä on paljon juuri tuollaisia seiniä joissa on sekä ikkunat, että ikkunalliset ovet. Ihanan valoisia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme kolme