K-supermarket - irtokarkkien hinta?
Kommentit (7)
Meidän paikallinen kauppias Keravalla pitää hintaa 9,80/kg tai jos ostaa yli kilon niin 6,80/kg
Meillä 8,90e/kg. Ei ole koskaan ollut 0,99e/100g niin kuin 2 väittää.:O
Joskus on to-su 5,9e/kg.
0,99€/100g = 9,90€kg. Että 3 ja 4 on aina saaneet k-marketista irtokarkkeja siis halvemmalla kuin 2. Eivät ilmeisesti ymmärtäneet!
[quote author="Vierailija" time="14.03.2014 klo 18:26"]
0,99€/100g = 9,90€kg. Että 3 ja 4 on aina saaneet k-marketista irtokarkkeja siis halvemmalla kuin 2. Eivät ilmeisesti ymmärtäneet!
[/quote]
Ei tullut mieleen, että ehkä 2 on provo?
Mikä provo 2 olisi? Useissa kaupoissa irtokarkkien hinta ilmoitetaan 100 gramman mukaan. Avaa silmäsi ja kulje oman kuntasi rajojen yli.
[quote author="Vierailija" time="14.03.2014 klo 18:34"]
Mikä provo 2 olisi? Useissa kaupoissa irtokarkkien hinta ilmoitetaan 100 gramman mukaan. Avaa silmäsi ja kulje oman kuntasi rajojen yli.
[/quote]
yleensä näin, jos kilohinta ei kestä "päivänvaloa".
Joo, 0.99e/100 g.