Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

K-supermarket - irtokarkkien hinta?

Vierailija
14.03.2014 |

Onko siellä nyt joku tarjous?

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
14.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, 0.99e/100 g.

Vierailija
2/7 |
14.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän paikallinen kauppias Keravalla pitää hintaa 9,80/kg tai jos ostaa yli kilon niin 6,80/kg

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
14.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä 8,90e/kg. Ei ole koskaan ollut 0,99e/100g niin kuin 2 väittää.:O

Joskus on to-su 5,9e/kg.

Vierailija
4/7 |
14.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

0,99€/100g = 9,90€kg. Että 3 ja 4 on aina saaneet k-marketista irtokarkkeja siis halvemmalla kuin 2. Eivät ilmeisesti ymmärtäneet!

Vierailija
5/7 |
14.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="14.03.2014 klo 18:26"]

0,99€/100g = 9,90€kg. Että 3 ja 4 on aina saaneet k-marketista irtokarkkeja siis halvemmalla kuin 2. Eivät ilmeisesti ymmärtäneet!

[/quote]

 

Ei tullut mieleen, että ehkä 2 on provo?

 

Vierailija
6/7 |
14.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä provo 2 olisi? Useissa kaupoissa irtokarkkien hinta ilmoitetaan 100 gramman mukaan. Avaa silmäsi ja kulje oman kuntasi rajojen yli.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
15.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="14.03.2014 klo 18:34"]

Mikä provo 2 olisi? Useissa kaupoissa irtokarkkien hinta ilmoitetaan 100 gramman mukaan. Avaa silmäsi ja kulje oman kuntasi rajojen yli.

[/quote]

yleensä näin, jos kilohinta ei kestä "päivänvaloa".

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan yksi