Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jatkettavista sängyistä ja muuta porinaa

25.07.2006 |

Meitin vähän reilu 2v kaksostytöille hommataan nyt jatkettavat sängyt kun toinen on keksinyt kiivetä omasta pinniksestään laidan yli. Ovella moikkaillaan tytölle kun kävelee aamulla vastaan (KÄÄK). Onneksi ei (vielä) ole tullut esim päälleen ja nyt onkin kiire saada uudet sängyt. Askarruttaa taas tässä tietotulvassa että:

Kumpi on parempi: säle- vai vaneripohja?

Millainen patja paras? Ihan tavallinen superlonipatja?

Entä petari?

Mistä kunnon peitot kun tuntuu että nykyiset eivät hengitä yhtään ja aina likat hiki päässä...

Minkä ikäisenä tyynyt? (tytöt eivät käytä)

Kaikki mitä tulee mieleen kun vaihdoitte pinniksestä " isojen" tyttöjen/poikien sänkyihin, otan kiitollisuudella vastaan!

Aurinkoista kesänjatkoa!

-@nniina ja tuplaviikarit-

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
26.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos haluaa säästää rahaa, niin kannattaa miettiä ostaisiko suoraan normaalikokoiset runkopatjat / sängyt. Jatkettavan sängyn käyttöikä on aika lyhyt.

Vierailija
2/2 |
26.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei kannata ostaa, ei sen käyttöikä ole yhtään pidempi. Ei runkopatjaakaan kannata ikuisuuksia pitää. Jos ostaa hyvän jatkettavan sängyn, niin siinä nukkuu murrosikään asti - ja saa aika ajoin hankittua uuden patjankin ++



Sälepohja antaa patjan hengittää, sitä suosittelen. Ja patjaksi käy ihan tavallinen superlon, parempi vaihtaa vaikka jonkin vuoden kuluttua, kuin ostaa sikakallis ja pitää vuosikaudet samaa patjaa. Usein sängyn kanssa saa ostettua siihen sopivan patjan ja petarin. Petaria suositan mahd. pisu- ym. vahinkojen varalta - on helpompi pestä kuin koko patja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla