Työpaikan mies lähetti kaveripyynnön facebookissa
Entuudestaan tuntematon mies työpaikalla laittoi kaveripyynnön facebookissa sen jälkeen kun juttelimme tänään.
Nyt mietin pääni puhki onkohan hänellä ihastusta ilmassa! ;) Olemme molemmat sinkkuja.
Kommentit (5)
No meillä kyllä töissä kaikki jotka ovat Facebookissa, ovat myös kavereita keskenään siellä, vaikka eivät työssä välttämättä,hirveästi hengaa.
Paljonko sillä miehellä on kavereita? Ehkä hän on niitä tyyppejä, jotka pyytävät fb-kavereiksi ihan jokaista tapaamaansa ihmistä. Tai haluaa työkaverit fb-kavereiksi. Tai haluaa olla ystävällinen? Tai sitten on ihastunut.
Nojaa, mun työympäristössä uusien tuttavuuksien kanssa on tapana tulla fb-kavereiksi ihan vaan bondailun kannalta, luodaan suhteita ja verkostoja joita voi tulevissa työprojekteissa hyödyntää. Fbssä yhteystieto on helposti saatavilla ja viestiä voi laittaa epävirallisemminkin jos tarvis.
Kyllä minuakin on pyytänyt moni mies työpaikaltamme fb kaveriksi jotka on kanssani kerran, pari jutelleet. Ei kiinnostusta ilmassa. Ainakin miehillä perheet.
Kai hyväksyit pyynnön?