80-luvun bileet tulossa. Mitä pientä asustettan voisi laittaa?
En meinaa pukeutua teeman mukaisesti koska ei ole varaa ostella mitään sen ajan vaatteita eikä omasta takaa ole. Jotain pientä asutetta voisi hankkia, mutta mitä?
Kommentit (15)
Olkatoppaukset! :D
Ja otsatukka käännettynä sillain tiukasti.
kirkkaan väriset isot muovikorvikset glitteristä
Pitikin kysyä, että miten laittaisin hiukset? Keskipitkät ja suorat ovat. ap
Kirkkaanpunaista kynsilakkaa ja huulipunaa.
Krepattuna tai "donitsilla" kiinni ponnari. Tai molemmat :D
Sellainen tupeerattu ja lakattu koholla oleva otsis, collegepaita, farkut tai adidaksen kolmiraitaverkkarit, sinistä tai vihreää luomiväriä, sinistä ripsaria, bandanahuivi rullattuna ja solmu niskaan. Huiviin voi pujottaa sormuksen.
http://www.cybershop.fi/product/9130/varikkaat-sifonkihuivit
Jep, pillihousut haaaaaroista raaatkeeneeet...
ja hiukset...
http://images.sodahead.com/polls/000955214/mm_DeAnna_then_color_answer_1_xlarge.png
Eikö kolmiraitaverkkarit oo enemmän ysäriä? Ainakin meillä yläasteella joskus 90-luvun puolivälissä kolmiraitaverkkarit oli in.
[quote author="Vierailija" time="29.10.2013 klo 21:41"]
Eikö kolmiraitaverkkarit oo enemmän ysäriä? Ainakin meillä yläasteella joskus 90-luvun puolivälissä kolmiraitaverkkarit oli in.
[/quote]
Espoossa niitä oli jo ainakin -88, kun olin yläasteella.
Pääasia, että on kunnon olkatoppaukset. Jos vielä löydät minihameen, teet permiskiharan näköisen kampauksen ja laitat neonpinkkiä huulipunaa, niin yess.
Halpa ja melko helppo: laitat kosteat hiukset ns. pikkuleteille. Saat krepatun tukan vaikutelman. Tai kiharat pienillä paplareilla. Tupeerausta päälle + lakkaa.
[quote author="Vierailija" time="29.10.2013 klo 21:13"]
Pitikin kysyä, että miten laittaisin hiukset? Keskipitkät ja suorat ovat. ap
[/quote]
sifonkihuivi