Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minne neulat/ruiskut?

Vierailija
29.10.2013 |

Osaako joku neuvoa minne voi viedä käyttämättömät ja edelleen steriilissä pakkauksessa olevat neulat ja ruiskut?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
29.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Apteekkiin.

Vierailija
2/5 |
29.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ruiskuja kannattaa tarjota lähipäiväkodille. Ovat hauskoja lasten leikeissä ja askartelun apuna. Neulat apteekkiin.

 

Jos ovat järkevän kokoisia, niin voit kysyä onko läheisillä talleilla käyttöä näille eläinten lääkinnässä. Myös jotkut askartelijat voivat olla kiinnostuneita näistä (hyviä tarkkuutta vaativaan liiman levitykseen).

 

Ihmisten lääkinnässä ei oteta pienintäkään riskiä eli asiakkaalle luovutettuja tarvikkeita ei oteta takaisin lääkintäkäyttöön. On olemassa kuitenkin pieni riski, että olisivat saatuneet.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
29.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole varma ottaako kaikki apteekit neuloja vastaan. Itse säilön käytetyt (lääke) neulat turvalliseen purkkiin, ja vien ne takaisin, sinne mistä sainkin.

Vierailija
4/5 |
29.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä apteekki ottaa vastaan. Appiukko kuoli ja pakkasin siltä jääneet apteekista hankitut kaikki lääkintään liittyvät jutut muovipussiin ja vein apteekkiin, myös neulat ja ruiskut.

 

Vierailija
5/5 |
29.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kenelle tahansa auton omistavalle miehelle. Minun mieheni käyttää ruiskuja autoa rassatessaan. Niillä saa kuulemma tosi kätevästi öljyä ahtaisiin paikkoihin moottoreissa tai missä lie auton rei'issä. Itsekin käytin öljyruiskua, kun öljysin kitisevän saranan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä viisi