Oletteko nähneet Pohjois-Suomessa ikinä Audia?
Ellei ihan jollain turistilla sitten. Olen kotoisin Kemistä ja käyn siellä aina silloin tällöin. En muista olenko koskaan nähnyt Audia. Bemareita ja Mersuja kyllä näkee.
Kommentit (6)
Et sitten ole ilmeisesti Kemin yläpuolella käynyt? Esim. Levillä?
Asun Helsingissä ja siellä on Audeja ihan älyttömästi suhteessa. Pohjois-Suomessa todella vähän mielestäni. Terv. Ap
Oulussa mitään muuta näykään kuin Audeja. Ihmettelen kylläkin miksi ihmiset ostavat noista takuuvarmoja vikapommeja...
Vierailija kirjoitti:
Oulussa mitään muuta näykään kuin Audeja. Ihmettelen kylläkin miksi ihmiset ostavat noista takuuvarmoja vikapommeja...
Ja milläs itse ajat?
Vm 1998 Ooppelilla? Bussilla kuljet ja haaveilet Audista?
Meidän perheessä on Audi, kaksi Bemaria ja kaksi Range Roveria, ajajia on neljä, kaikki autot alle 2 vuotiaita ja kaikki merkin kookkaimpia malleja. Mutta me ei asuta Kemissä (siellä asuu/on lähtöisin vain sinun kaltaisesi juntit) vaan Pohjois-Pohjanmaalla. Tutuille terkut.
Kyllä. Olen nähnyt ja saattaisin itsekin harkita omaksi menopelikseni, mutta voi olla, että olisi viisaampaa uskoa vanhempia ja viisaampia, jotka oikeasti tietävät millainen auto on parhain pohjoien oloihin. - Monella Audil -kuskeilla on vähän nousukkaan maine, jolla pissa kilahtanut hattuun.