No nyt on jo metoo levinnyt jääkiekkoonkin. Pervo tuomari tulkitsi käden ravistelun itsetyydytysliikkeeksi, pahoitti pienen mielensä ja tähtipelaaja joutui kärsimään.
Tuollaiset mielensäpahoittajat pitäisi saada siivottua hevon helevettiin tuomaroimasta yhtään mitään. Mielivaltaisuus ei ole hyve tuomarilla, ei niin missään lajissa. Haluaisinpa tietää kuka on noin älytön tuomaritapaus. Ei varmaan itse ymmärrä edes hävetä, joten otan osaa läheisten puolesta.
https://www.iltalehti.fi/smliiga/a/9717a2ef-0697-4efb-ba25-3d11d67290dc
Kommentit (5)
Oli kyllä kaukaa haettu "masturbointiele".
Jos tuo oli tumputusele, niin tuolla pelaajalla on Suomen pisin heppi.
Miten tämä liittyy metoohon millään lailla? Eihän toisen runkkariksi haukkuminen ole seksuaalista ahdistelua? Onko ap taas yksi niistä, jotka eivät ymmärrä mistä metoossa on kyse?
Ja minustakin tuo näytti ihan tavalliselta käden heiluttamiselta.
Minkä tahansa voi tulkita miten tahansa jos haluaa. Videon perusteella näyttää siltä että tuomarilla on likainen mielikuvitus.
Lapsellinen tuomari.