Myyjä, mitä ajattelet jos mies ostaa tamponeja tai siteitä?
Kommentit (21)
"enää vartti työaikaa jäljellä jipii!"
"muistikohan se matti pakata ainolle uikkarit kouluun mukaan kun on sitä uintia tänään.. Pitää tauolla varmistaa. "
" ai kauhia kun onkin nälkä"
Tmv.
Täh? Miksi pitäsi ajatella mitään? Normaaleja taloustavaroita. Ei tässä eletä enää mitään viktoriaalisten häveliäisyyssääntöjen aikaa.
Mistä tämä oletus on peräisin, että myyjiä jaksaa kinnostaa pätkääkään asiakkaiden ostokset?
Yhden työvuoron aikana palveltavia on helposti yli sata, kyllä siinä uteliaimmallakin kyylällä loppuu mielenkiinto melko nopsaa.
Varmaan että mies ostaa naisystävälle. Vessapaperia ostavasta naisesta ei kukaan myyjä jaksa ajatella sen enempää kuin vaikka tomaatteja ostavasta. Tietty jos sen vessapaperipaketin kanssa näyttää häpeävältä ja hermostuneelta ja siltä kuin ostaisi jotain dildoa, niin vähän ihmettelisin miten tosielämästä vieraantunut tuokin tyyppi on.
Että mies on ostamassa niitä tyttöystävälleen/vaimolleen/äidilleen/siskolleen/tyttärelleen.
Vessapaperia taas kuluu naisilla enemmän, joten eikö ole normaalia, että naisetkin ostaa vessapaperia?
öö? En ajattele mitään. Ainoat ostokset, joista tulee jotain ajatuksia mieleen on kun joku ostaa jotain koiralle. Tekis aina mieli kysyä että millanen dogi sieltä kotoota löytyy.
Ajattelen, että kunnon mies, eikä mikään säälittävä miehisyyttään pakonomaisesti korostava äijä/isäntä/testosteronihirvi. Tampoonien osto kun ei tosiaan kenestäkään ole vielä neitiä tehnyt, mutta jostain syystä osa miehistä vaikuttaa kassalla siltä, että pelkää näin tapahtuvan hetkenä minä hyvänsä.
Mihin se näitä tarvii
Onkohan transu
Vähä tossun alla
Hyi, käykö toi kakalla
Onpa halpismerkki, taitaa olla köyhä
Vierailija kirjoitti:
Selvä homo.
Minusta se viittaa pikemminkin heterouteen. Tosin voihan homomies ostaa kuukautissuojia esim. äidilleen tai siskolleen. Tosin se voikin olla aika noloa: "Luuleekohan tuo kassaneiti, että olen hetero, ja ostan näitä tyttöystävälleni?"
Vierailija kirjoitti:
Täh? Miksi pitäsi ajatella mitään? Normaaleja taloustavaroita. Ei tässä eletä enää mitään viktoriaalisten häveliäisyyssääntöjen aikaa.
Hah.
Minne toi mies työntää noi tampoonit? YÄK. Ehkä ripulia vai onko homo?
Vierailija kirjoitti:
Ajattelen, että kunnon mies, eikä mikään säälittävä miehisyyttään pakonomaisesti korostava äijä/isäntä/testosteronihirvi. Tampoonien osto kun ei tosiaan kenestäkään ole vielä neitiä tehnyt, mutta jostain syystä osa miehistä vaikuttaa kassalla siltä, että pelkää näin tapahtuvan hetkenä minä hyvänsä.
Mies sanoo että jännittää ostaa tampooneja koska niitä on miljoonaa erilaista eikä tiedä ottiko vääriä. Siksi ne saattaa olla nolona kassalla. Höpsöt.
Kun mies ostaa tamponeja, hänellä on kotonaan luultavasti nainen (vaimo tai tytär) joka on kuukautiskiertoiässä.
Jos nainen ostaa vessapaperia, hän on varmaan ihan normaali, koska kakkaa ja pissaa.
Ei näitä oikein jaksa joka kerta miettiä. :)
Miehen ostaessa tampooneja tulee pakostakin ajatus suolensisäisestä alkoholinkäytöstä (Tampooni uitetaan viinassa ja laitetaan peräsuoleen, ettei hengitys haise.). Muutaman kerran olen tehnyt S-etukorttitietojen pohjalta lastensuojeluilmoituksen, kun on ollut taaperoita mikana.
Ohis, mutta en ymmärrä millä logiikalla voi päätellä kuukautissuojia ostavan miehen olevan homo? Tuollainen ostoshan on nimenomaan todiste siitä, että miehellä on kaikkein todennäköisimmin elämässään a) tyttöystävä tai vaimo b) tytär, eli hän on todistettavasti ainakin joskus harrastanut seksiä jonkun naisen kanssa ;D
Kuulostaa aloituksen kysymyksenasettelun perusteella, että AP:lla on jotain todella outoja patoutumia elämässään, jos normaalit päivittäistavarakaupan ostokset herättävät jotain "tulkinnantarpeita" ostosten tekijöistä.
Miksi ihmeessä pitäisi ajatella jotain erityistä vessapaperia ostavasta naisesta??? Vai onko ap sellainen mies, joka luulee, että naiset ei kuse ja paskaa ollenkaan?
Että sillä on tyttöystävä. Vessapaprusta en ajattele mitään.
En mitään. Sitä tulee aika sokeasti niille tuotteille kun samaa työtä tekee päivöstää toiseen.