Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ei voi olla totta!!! Tämä näyttäis toimivan!!!

Vierailija
05.03.2006 |

Viikko karppausta takana ja tulokset huikeita!

Paino 68.8kg --->66kg -2.8kg

Rinta 95cm---->92cm - 3cm

vyötärö kapein kohta 79cm---->76cm -3cm

vyötärö navan kohdalta 84cm--->83cm -1cm

lantio 105cm----> 101cm -4cm

reisi 61cm---->60cm -1cm



Painonvartijoissa vuosi sitten en saanut moisia tuloksia kuin vasta melkein kuukauden jälkeen!

Kommentit (57)

Vierailija
1/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Perjantaina satuin kuitenkin katsomaan jonkin läski-ohjelman televisiosta ja siinä puhuttiin jotain hiilihydraatittomasta ruokavaliosta. Nämä laihduttajat olivat kuulemmat niin väsyneitä, etteivät jaksaneet liikkua ja painonpudotuskin oli enimmäkseen nesteitä.

En nähnyt ohjelmaa kokonaisuudessaan, joten en tiedä millaista dieettiä siinä käytettiin.

Vierailija
2/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hiilareitahan tulee esim. kasviksista! Hiilareita vain ei syödä [b]niin paljoa[/b] kun " tavis" -ruokavaliossa.

Ja minulla on kyllä energisempi olo kuin tavis-ruokavalion aikoihin.



Ap, hienoja tuloksia! Muista kuitenkin että jossain vaiheessa painonpudotusvauhti ja kiinteytymisvauhti laskee. Älä silti luovuta, niitä tapahtuu silti :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja painoa tippunut noin 3 kg mutta katsokaa kaventumista



(ja olen syönyt mahan täyteen, enkä mitään yltiörasvaista)



Ja olen jo niin tottunut ,että jaksan urheilla ihan yhtä paljon kuin ennenkin!



Rinnanymärys -5 cm

vyötärö - 8 cm

mahanympärys - 6 cm

takamus - 4 cm



JEEE!!!!



lue www.karpit.net

Vierailija
4/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

http://fi.wikipedia.org/wiki/Karppaus



(Käyttäkää niitä hakukoneita!)

Vierailija
5/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minäkin muuten katoin sen suuren pudottajan jossa tää kommentti tuli ja olin tosi ihmeissäni, koska itse ainakin olen ollut paljon energisempi ja jaksanut paremmin nyt kuin aiemmin kun puputin hiilareita. Päiväunetkin olen voinut jättää pois, vaikka aiemmin tarvitsin ne joka päivä, tai muuten olin ihan kuollut jo alkuillasta. Jumpassakin olen jaksanut jotenkin paremmin.... eli siinä mielessä toi on silkkaa höpötystä toi väsymys hiilarittomalla dietillä...



AP

Vierailija
6/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

karkkihirmulla mitään toivetta pärjätä ilman sokeria?!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä söit aamiaisella,lounaalla,välipalaksi,päivällisellä ja iltapalalla?

Kiitoksia kovasti jos viitsit vastata vaikka yhden päivän kohdalta =)

Vierailija
8/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suurin pudottaja -osallistujat kai treenaa kuitenkin melko tavalla enemmän kuin tavallienn tallaaja, joten niillä se hiilihydraatiton ruokavalio voi tuntua ihan erilailla kuin tyypillä, joka käy keveässä toimistotyössä ja tunnin jumpassa kerran viikossa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sopii perheelliselle hyvin. Muille keität vain täysjyväriisiä/pastaa/perunoita lisäksi. Sinä syöt muuten samaa, mutta et niitä. :) Helppo homma. Lapsekin oppivat syömään kasviksia.



Kun vähentää hiilarit minimiin niin elimistön hiilarivarastot tyhjenevät samoin niihin kertyneet nesteet. Mutta ei niitä hiilarivarastoja ja nesteitä loputtomiin riitä, kyllä se rasvakin alkaa lähteä.



Aluksi kai voi käydä niin ettei urheiluun meinaa energia riittää. Sieltä karppien sivuilta löytyy kyllä urheileviakin karppeja, katsokaa miten ne syövät. Jos ne eivät läski ohjelmassa syöneet rasvaa tarpeeksi? voiskohan siitäkin johtua etteivät jaksaneet liikkua niin paljon.

Tosin ne liikkuvat sielä niin paljon, etten minä jaksais vaikka mitä söisin :DD

Vierailija
10/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aamupala:

Kahvia maidolla 3kuppia

4siivua paistettua pekonia, pieni pala paistettua munaa. (normaalisti syön pari paistettua munaa, mutta eilen ei sitte tehnytkään mieli)

Vettä 5dl



Lounas:

Hesellä kebablihaa annos ja salaattia annos.

Kahvi, pari palaa 70% tummaa suklaata

Vettä 5dl



Päivällinen:

Possun suikalelihaa, kasviksia paistettuna, homejuustoa, kermaa

Vettä 5dl



Illalla vielä pistaasi pähkinöitä kourallinen ja paaljon vettä.



Yleensä en laske kauheesti määriä, vaan syön senverran että tulen täyteen, en ähkyyn...



AP

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mää laihdun sillä että syö tavallista ruokaa! Siis kun ei syö raffinoituja tuotteita (pitkälti jalostettuja) niin laihtuu. Mää ainakin vannon tavallisen kuitupitosen sapuskan nimeen, siis vaihdan vaalean pöperön tummaan; makarooneistakin on parempaa vaihtoehtoa. Peruna on hyvä lautasella.



Toi karppaaminen on perseestä! :) Ei ymmärrä miksi joku ryhmä pitäisi jättää pois. Tai no joo, osa karppaajista syö leipää.. Eli miten hiilareita syömällä karppaa? Eikös se tee ihmisestä vaan semmosen joka syö tavallista terveellistä ruokaa?



Jos syö tavallista ruokaa niin sitä voi kiskoa mahan täydeltä. On menny ohi laihduttajilta että perusruoka ei sisällä niin paljoa kaloreita ja sitä voi sillon syödä.

Naurattaa että laihdutetaan jättämällä ruokaa syömättä, valitetaan nälkää ja repsahdetaan siihen epäterveelliseen ruokaan kun ei jakseta!



Vierailija
12/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisäksi käyn 3x viikossa kuntosalilla ja päivittäin lenkillä.

Olo on ehdottomasti energisempi kuin tavallisen ruokavalion aikoihin. Energisyys tekee sen, että olen työssänikin pirteämpi ja iloisempi :)

Karppaus on yksi elämäni parhaita päätöksiä!



t. 3

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen ollut atkinssin induktiolla ja ensimmäisenä neljänä päivänä on tippunut 4kg. On se ihme jos 200kg kaverista ei löydy edes nestettä sen vertaa mistä puristaa.

Vierailija
14/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Painonvartijoilla laihduttavat näkevät nälkää, palelevat ja voivat huonosti, vaikka syövätkin ns. virallisterveellisen ruokavalion mukaan.

Minulle karppaus sopii täydellisesti, paikkarit taas eivät sopineet lainkaan...

Mutta jokainen tyylillään...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vielä mietityttää se, että miten korvaatte sokerin? Voiko sitten jotain keinotekoisia makeutusaineita käyttää? Ja entä jogurtin yms. kun niissä on aina sokeria? Maustamatontako sitten?

Vierailija
16/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyllä sielä on proteiinit esimerkiksi pisteytetty niin hyvin, että helposti niitä jättää aivan liian vähälle. Samoin rasvat. Lopputuloksena on paljon hiilareita ja aspartaamilla maustettuja herkkuja...

Karppauksella pääsee herkkuhimoista, ettei tarvi niitä aspartaami juttuja syödä kokoaikaa.

Vierailija
17/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

vältetään?

Käsitin että leipä,peruna,makaroni,riisi ovat sellaisia.



Vierailija
18/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse käytän sen vähän sokerin mitä käytän, ihan oikeana sokerina. En oikein luota makeutusaineiden terveellisyyteen.

Jogurtti on maustamatonta, mihin lisään itse marjoja ja pähkinöitä :)

Vierailija
19/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


vältetään?

Käsitin että leipä,peruna,makaroni,riisi ovat sellaisia.

Vierailija
20/57 |
05.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaupoissa myydään sellaisessa " pöntössä" kreikkalaista ja turkkilaista jogurttia joka sopii karppaajille ja on lisäksi tosi hyvää, siihen sit lisäät marjoja ja avot.

Kyllä ilman sokeriakin pärjää, vaikka välillä tekeekin mieli jotain makeaa, mut silloin syön yleensä palan tummaa 70% suklaata ja himo menee ohi.

Parasta tässä on just se että ajan kanssa ei edes tee mieli sokeria, vaan se lähinnä etoo...

Lisäksi opit syömään oikean kokoisia annoksia ja pysyt kylläisenä pitkään. On helpompi vastustaa vaikka sitä sokeria kun on kylläinen, paikkareilla oli aina nälkä...



Tsemppiä sulle joka aiot aloittaa, mulle tää oli ainakin oikea päätös.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi kaksi