Mies valittaa jatkuvasti, kun pidän usein jalassa violetteja leggingsejä
Eli pidän näitä ainoastaan kotosalla päällä, en ihmisten ilmoilla. Nytkin olen päivän touhunnut pihalla kukka istutusten kanssa ja mies sanoi, että laita ny jotku muut housut päälle, kun ihmiset näkee.. Joo.. Näkee tosi hyvin.
Maalla asutaan ja vaikka asutusta tässä onkin jonkin verran niin entä sitten? Joku auto ajaa tuossa tieltä ja näkee mun violetit leggingsit, sitä varmaan kauheena voi kiinnostaa. Kai sitä pihalla saa olla miten haluaa ja miks helvetissä pitäisi tarkkaan miettiä, mitä pukee päällensä, etenkin kun oleskelee sisällä ja pihalla?
Nää on mukavat päällä, vaikka ei mitkään kovin kauniit olekkaan. Mies ihan nauraa näille :( Kattoo mua päästä varpaisiin hölmistyny ilme naamalla ja sanoo "Voi luoja.. Laita nyt jotku muut housut!"
Ja sitäpaitsi, mulla ei oikein ole muita housuja. Kahdet suorat mustat housut, jotka on ns. paremmat housut, joita nimenomaan käytän ihmisten ilmoilla. Sitten on sellaset helvetin ylisuuret mustat college housut, joista en pidä yhtään kun valuvat päältäkin pois.
Ostan housuja, kunhan tässä tulee käytyä kaupungilla. Ja minä en miehen mieliksi pukeudu mihinkään tiettyihin housuihin. Vai pitäisikö muka?
Huoh. Vittu kun en jaksais tuota nauramista ja mun pukeutumisen pällistelyä.
Kommentit (26)
Pidä ihan mitä hiusuja tykkäät. Mutta ehkä sun muutnkin kannattais ostaa jotkut pöksyt suorien hiusujen ja collari-leggins-linjan väliltä.
Luulin miesten pitävän siitä, kun naisilla on leggingsit...
Minullekin on sanottu, että eikö nyt mitään muita housuja ole tai että onpa kauhea kuosi, kuosi on minusta tosi kiva ja olen nähnyt useilla samoja housuja, joten tuskin se niin kauhea on, kaverikin sanoi, että hienot.
En tajua mikä riivaa jos miestä ei joku asu miellytä, ehkä niillä on eri maku.
Saat toki pitää ihan mitä vaatteita haluat. Mutta älä sitten ihmettele, että miehesi alkaa katsella muita naisia.
Oho, sulla on tosi vähän housuja, jos noi oli kaikki mitä omistat. Itsellä on leggareita pelkästään paritkymmenet, ja kaikkia muitakin housuja ehkä saman verran. Mut on joka lähtöön omansa.
Vierailija kirjoitti:
Luulin miesten pitävän siitä, kun naisilla on leggingsit...
Mä ainakin diggaan. Voi kumpa AP olisi naapurini. :(
Olispa:
a) Tyttöystävä
b) Tyttöystävä, joka pitää legginsejä
c) Tyttöystävä, joka pitää violetteja legginsejä
M29
Niin no, mulla on vähän housuja koska en yleensäkään välitä kauheesti vaatteista. Ne rahat, jotka voisi käyttää vaatteisiin, käytän ennemmin vaikka sisustukseen tai johonkin muuhun. Ostan vaatteita vaan kun on ihan pakko.
Välillä on kiva pukeutua nätteihin, hyvän näkösiin vaatteisiin ja muutenkin panostaa pukeutumiseen, mutta tämän teen lähinnä silloin, kun lähden kaupungille. Kotona on mukava vaan olla jossain ns. vähän huonommissa vaatteissa.
En vain ymmärrä miestä, kun riittäisi, että yhden kerran tuo oman mielipiteensä mun pukeutumisesta julki, miksi sitä täytyy vähän väliä muistuttaa, kuinka rumat ja tyylittömät housut mulla on?
AP
Miesten mielestä leggingsit on hienot jos ne näyttää pornoleffasta lainatuilta. Eli pitsiset ovat heidän mielestään tosi tyylikkäät.
Miehet nyt ei muutenkaan ymmärrä naisten tyylikkäästä pukeutumisesta hölkäsen pöläystä, joten ovat aika hupaisia kritisoidessaan jotain puutarhassa käytettäviä violetteja leggingsejä.
Haluaisin nähdä kuinka moni mies itse pukeutuu tyylikkäästi käydessään kalastamassa, korjatessaan autoa tai maatessaan sohvalla juomassa olutta.
Nytkin se just äsken taas inisi, kuinka kauheat nämä housut on :D Mä en kestä.
AP
Sano puolestas sille ens kerralla, että "miten sinä sitten kehtaat pitää noita housuja??"
Eikö yhtään hametta tai mekkoa löydy kaapistasi, voivat olla ihanan vilpoisia!
Toisalta uudetkaan, arkeen sopivat kotivaatteet eivät ole kalliita ja sopivien löytyessä kannattaa ostaa vaikka useammat kerralla, jos kerran et viihdy vaatekaupoissa.
HUOM. ellet ole suunnilleen normaalipainoinen ja -muotoinen, älä käytä leggareita edes kotona muiden nähden ilman pitkiä housuja.
Vierailija kirjoitti:
Saat toki pitää ihan mitä vaatteita haluat. Mutta älä sitten ihmettele, että miehesi alkaa katsella muita naisia.
Komppaan tätä!!
Mä ainakin haluan näyttää hyvältä mun miehen silmissä. En tälläydy sitä varten, mutta en ikinä pitäisi housuja/vaatteita mitä mies vihaa.
ehkä sun perse on vaan niin ruma niis
Vierailija kirjoitti:
Saat toki pitää ihan mitä vaatteita haluat. Mutta älä sitten ihmettele, että miehesi alkaa katsella muita naisia.
Aika tyhjäpäinen äijä sais olla, jos alkais joidenki vaatteiden takia, katselemaan uutta naista itselleen.
Vierailija kirjoitti:
Saat toki pitää ihan mitä vaatteita haluat. Mutta älä sitten ihmettele, että miehesi alkaa katsella muita naisia.
Jahas, sanonpa sitten miehelle, että rupean katselemaan muita miehiä, kun se tykkää talviaikaan olla kotona persauksista roikkuvissa pitkissä kalsareissa. Oikeasti en sano, pääasia, että mies niissä itse viihtyy.
Kovin pienestä joillain alkaa vieraiden katselu.
Legginssit ovat sama asia, kuin hyppisit pihalla pelkät sukkahousut jalassa. Legginssit eivät ole housut, ymmärtäkää se nyt pliis.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Saat toki pitää ihan mitä vaatteita haluat. Mutta älä sitten ihmettele, että miehesi alkaa katsella muita naisia.
Jahas, sanonpa sitten miehelle, että rupean katselemaan muita miehiä, kun se tykkää talviaikaan olla kotona persauksista roikkuvissa pitkissä kalsareissa. Oikeasti en sano, pääasia, että mies niissä itse viihtyy.
Kovin pienestä joillain alkaa vieraiden katselu.
Mä en rehellisesti kyllä pystyisi kattomaan miestäni pitkissä lökökalsareissa ainakaan koko ajan, enkä itsekään sellaisia käyttäisi. Jotkut specialcase remppavaatteet nyt voi olla rönttösetkin, mutta rakkautta on myös se että haluaa ilahduttaa kumppaniaan.
Saat pitää mitä housuja huvittaa. Ja jos kukaan ei näe niin ei kai sillä läpinäkyvyydellä väliä ole.
Mutta miks sulla ei ole housuja?