Koska se viktoria synnyttää
Kommentit (13)
Huomenna on Estrellan synttärit, huomenna ei sovi. Ylihuominen on ok.
VierailijaLOu kirjoitti:
Eikö ois jo aika? Lomaillutkin jo pitkään.
Lomaillut? Tänäänkin osallistui kuninkaan kanssa ulkoasiainneuvoston kokoukseen. Viime viikolla oli pari työtehtävää. Victoria on koko ajan sanonut, että laskettu aika on maaliskuun alussa. Toivottavasti lapsi syntyy silloin, että tulee n. viikon ero syntymäpäivään Estellen kanssa.
Daniel sanoi: Saapa nähdä, syntyykö lapsi jo tänään. Ollaanpa nyt vain kärsivällisiä!
http://www.iltalehti.fi/kuninkaalliset/2016022221158149_kg.shtml
Eiköhän se käynnistetä muutaman päivän sisään, jos ei ala itsestään. Muuten ehtii Danielin loma loppua.
Vierailija kirjoitti:
Daniel sanoi: Saapa nähdä, syntyykö lapsi jo tänään. Ollaanpa nyt vain kärsivällisiä!
http://www.iltalehti.fi/kuninkaalliset/2016022221158149_kg.shtml
Ja taas ovat suomalaiset lehdet kääntäneet väärin. Daniel ei sanonut "Saapa nähdä, syntyykö lapsi jo tänään."
Vaan keskustelu meni näin:
Har vi någon dag? (Onkos meillä joku päivä?)
– Ja, man brukar ju få det… (Kyllä, sellainenhan on tapana saada...)
Behöver vi vänta länge till? (Pitääkö meidän odottaa vielä pitkään?)
– Ja, ni får ge er till tåls! (Kyllä, teidän pitää nyt vaan olla kärsivällisiä)
http://www.svenskdam.se/2016/02/ny-intervju-prins-daniel-om-den-vantade…
Vierailija kirjoitti:
Eiköhän se käynnistetä muutaman päivän sisään, jos ei ala itsestään. Muuten ehtii Danielin loma loppua.
Danielilla on seuraava työtehtävä 10. maaliskuuta. Lapsi ehtii ihan hyvin syntyä luonnollisesti vaikka maaliskuun ensimmäisinä päivinä, ja Daniel voi silti mennä työtehtäviinsä 10. maaliskuuta.
Reilu viikko pitäisi olla synttäreillä mielellään. Lehdistö tarvii uutiset hakautettuna. Mikäpä sen hauskempaa kuin pikkusessojen synttärikuvat. 29.2 syntyy.
Estelle, eikä mikään Estrella-perunalastu.
Ylihuomenna 01.59 tulee eka supistus.