Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Onko nettikirpputoreilla palautusoikeutta??
06.02.2006 |
Ostaja vaatii palautusta kun MUKAMAS myin hänelle tahraiset vaatteet. Enkä itse nähnyt niissä tahroja :' ( Olen aina maininnut jos vikaa on löytynyt jostain tavarasta. Neuvoja eka kertalaiselle, kiitos!
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Itse teen näin että jos tiedän jossakin myymässäni tavarassa olevan jotain poikkeavaa, kulumaa tm, otan niistä lähikuvat ja lähetän ostajalle. Jos hän ne hyväksyy ja haluaa silti tavaran ostaa, teemme kaupat. Säilytän myös sähköpostikeskustelumme jonkin aikaa kaupanteon jälkeen. Niistä näkee mitä kuvia olen hänelle lähettänyt ja mitä hän on vastannut.
Ottaa se ostaja aikamoisen riskin jos ostaa näkemättä ja jotkut näyttävät joskus unohtavan ettei nettikirppari ole netanttila jossa on palautusoikeus.