ei jumalauta tän kirjottajan sais joku ampua...
tai ainakin steriloida!!
jaa ettei aborttia kukaan käytä ehkäisykeinona??vieläkö te abortin kannattajat olette sitä mieltä?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=116&conference=15000000…
Kommentit (8)
on se kumma kun sitä ehkäisyy ei osaa aikuinen ihminen käyttää!!
Pidin lapsen ja löysin uuden miehen. Mies kasvattaa lapsen omanaan ja ollaan naimisissa. Kaikki hyvin!
Miten kukaan voi olla noin vastuuntunnoton?!?!
Itse olen 21-vuotias ja tuntui että olen 10 vuotta vanhempi kuin tuo nainen.
Saakeli, että ärsyttää nuo pelleilijät, jotka ramppaavat abortissa parin kuukauden välein!!!
Todellakin rasittaa, että tuollaset hulivilit tulevat raskaaksi kun vaan vilkaisevatkin mieheen päin, ja sitten sellaiset jotka ihan oikeasti haluaisivat äideiksi ja isiksi, eivät raskaudu ollenkaan.
RASITTAAAA!!!!
Uskomatonta ettei olisi oppinut jo ekasta abortista. Luulen kuitenkin että valehteli ikänsä. Tai toivon, toivon todella ettei noin vastuutonta ihmistä suoda äidiksi.
T. Nuori äiti (22).
Ja mieskin on ihQ vaikka onkin linnakundi ja asunnoton... HUH HUH!!
7 vuotta. Tulin raskaaksi. Minusta tuli ihan hyvä äiti.
Pitäisikö tämän naisen perusteella abortit kieltää kaikilta naisilta vai mikä sun pointti oli? Surullinen tosiasia on, että parempi ratkaisu kyseisen henkilön kohdalla voi olla se abortti, kuin että toisi maailmaan ja kasvattaisi yhden kaltoinkohdellun pipipään lisää.
T:eräs, joka varauksella kannattaa naisen oikeutta aborttiin
toi tyyppi ei kuulosta siltä että pitäisi lapsesta huolta. Antaisi sen vaikka pois tai oikeesti tekisi abortin...muuten on taas yksi lapsi jonka kauheesta kohtalosta saisi myöhemmin lukea.