Miksi ihmeessä todella ISOPERÄISET naiset käyttävät tiukkoja farkkuja?
On kummallista, että se valtaisa peräpää pitää tunkea farkkuihin, jotka oikein korostavat sitä leveyttä ja laajuutta. Eivätkö naiset katso peilistä ja huomaa, miten hullunkurisilta he näyttävät? Eikö kukaan koskaan sano heille, että he ovat käveleviä hirvityksiä?
Kommentit (53)
mun mies rakastaa mun pullukka-pebaa. painaindeksi mulla 27 ja kaikki pepussa ja reisissä.. :)) ei mua pahemmin kiinnosta jos jotakuta häiritsee mun tiukat farkut.
joille on se tärkein asia "että miehet tykkää". Puetaan päälle mitä vaan, jos "miehet tykkää". Olisiko aika lopettaa tuon ihmeellisen miesjoukkion miellyttäminen? Suurin osa näistäkin "miehistä" on jotain lähikuppilan lippispäitä, joita miellyttää taatusti mikä tahansa nainen joka näköpiiriin purjehtii. En ikimaailmassa alkaisi vaatteitani miettiä siltä pohjalta, että "miehet tykkää". Puistatus.
vielä kauheampaa on kun ns. tikkukintut pitää pillifarkkuja, aivan kuin jotain tiukkuofoja.ja vielä korkkarit millä eiosaa kävellä.
Ensin kyllä pitäisi määrittää mikä on se iso takamus? Eiköhän se ole oikeasti aika suhteellista. Kahdella henkilöllä voi olla yhtä leveä takamus, mutta toisen takapuoli näyttää isommalta, koska esim. vyötärö on kapeampi.
joille on se tärkein asia "että miehet tykkää". Puetaan päälle mitä vaan, jos "miehet tykkää". Olisiko aika lopettaa tuon ihmeellisen miesjoukkion miellyttäminen? Suurin osa näistäkin "miehistä" on jotain lähikuppilan lippispäitä, joita miellyttää taatusti mikä tahansa nainen joka näköpiiriin purjehtii. En ikimaailmassa alkaisi vaatteitani miettiä siltä pohjalta, että "miehet tykkää". Puistatus.
on sen verran iso peffa ja muodokkaat reidet etten todellakaan laita pillifarkkuja jalkaan vaikka kaikilla muilla on.
Joillekin ne sopii muttei mulle.
nämä makkarankuoreen itsensä pusertavat naiset ovat sitä kuuluisaa luokkaa, josta täällä aina puhutaan.
tullut siihen lopputulokseen jo aikoja sitten, että farkut eivät vaan minulle sovi. Väristä tai mallista riippumatta. Enkä ole edes lihava, normaalipainon ylärajoilla ja suurin osa painosta nimenomaan lantiolla ja reisissä. Farkuissa reidet ja perä vaan näyttää ihan kamalalta, kun taas esim. joissain vakosamettihousuissa ihan hyvältä. En tiedä mikä niissä farkuissa yleisesti ottaen mättää, mutta en edes viitsi sovittaa nykyään. Suosin mustia tai tummia housuja, näyttää fiksummalta ja aikuisemmalta muutenkin. Huonosti istuvat farkut vaan antaa halvan vaikutelman.
Ei ole mitään itsekritiikkiä. Onneksi nämä on usein ns mamupatjoja, jotka on muutenkin vähän keharin asemassa.
ja minkä jälkeen pitää sitten pukeutua johonkin muuhun (esim säkkiin).
Kiitos jo etukäteen!
häiritse se, että pullukka/lihava vetää jalkaansa tiukat farkut, mutta rumaa musta kylläkin on kun ihmiset (ovat he sitten hoikempia tai pyöreämpiä) vetävät päällensä _aivan_liian_pienet_vaatteet. Ei näytä kenenkään päällä kauniilta kun vatsa- ja selkämakkarat tursuilevat sieltä ja täältä ja pyllyvako vilkkaa.
Istuvat vaatteet - siis sopivasti tiukatkin - ovat kauniit on niitä kiloja enemmän tai vähemmän. Liian pienet taas näyttävät makkarankuorilta, jotka saattavat hetkellä millä hyvänsä poksahtaa :/
Kyllä minä sen hehtaariperseen ja vyöryvän vatsan näkemisen kestän, mutta se pullapillu ahdettuna stretchfarkkuihi on kyllä niin karsea näky... Menee halut, enkä kyllä usko että yksikään sotanorsu on sen avulla miestä saanut.
Minulle on ihan sama mitä SINÄ ajattelet minun muodoistani farkkujen kanssa tai ilman. Minulla on oma MIES, joka rakastaa jokaista neliömillimetriä minussa, vaatteilla ja ilman. Kun seuraavan kerran näet sen leveän ahterin, voit ajatella, että tuo peppu on saanut paljon rakkautta ja siinä on mitä rakastaa. ; )
Tiukat (tai liian pienet) vaatteet eivät ole automaattisesti seksikkäitä.
et farkut sopivat hyvin vain hoikille. Normaalitkin näyttävät ne jalassa paksuilta.
Voisin kyllä kuvitella, että näyttää vielä pahemmalta lökäpöksyissä. Napakat farkut ja vaikka tunika isolla ihmisellä on ihan ok. Napapaidan kanssa tiukat farkut kyllä kamalat...
Mutta löysät farkutko sitten näyttäis paremmalta?
Mulla on tiukat farkut ja iso perse. Pääsin niiden ansiosta hyviin naimisiin. :D
todella isoperäiset, kun vaikka Jennifer Lopez? No en tiiä.
Moi, Man The Harpoons piipittäjä.
- Kauneus on katsojan silmissä, joten mölyt mahaan kiitos.