Mitä Sinulle tänään kuuluu?
Kommentit (19492)
Kiitos kysymästä, hyvää kuuluu, lapset tulee käymään. N55+
Hyvää kuuluu, vietän laiskaa sunnuntaita muijan ja tyttären kans.
Oon yllättyny kuinka uskollisia noi uudet muumit on toven alkuperäistarinoiden kans ja siitä kuinka bluey on hauska.
Pikkuhiljaa toipumassa flunssasta. Vähän harmittaa, kun ei ihan vielä uskalla lähteä ulos. Siellä olisi ihana, auringonpaisteinen keli.
Tosi hyvää. Hörpin tässä aamukahvia ja laitoin juuri klassista musiikkia soimaan. Lähden tänään vielä ulkoilemaan, mutta kunhan jaksan. Otan iisisti. Eilen tuli nähtyä kavereita ja sosialisointi väsyttää.
Joopa. Upea ruska ja auringonpaiste. Kyllä vuodenajat on rikkaus Suomessa.
Ulkoilua, käsitöitä, herkkuruokaa lepopäivän ratoksi🎶
Rättiväsynyt. Kymmenen päivän työputken viimeinen työpäivä puolessavälissä. Neljä tuntia vielä hammasta purren ja kelloa vilkuillen.
Koira lenkitetty ja aamiainen syöty palstaa selaillen, nyt pitäisi lähteä pihalle haravoimaan. Sen jälkeen varmaan ihan vaan lojun sohvannurkassa dekkaria lukien, ehkä hieman opiskelenkin. Oli kuusipäiväinen työviikko, joten en tee tälle päivälle isoja suunnitelmia. Tulevalla viikolla on kolme pitkää päivää, huominen venyy ainakin puoli seitsemään saakka töissä erään iltakokouksen takia, tiistaina ja keskiviikkona on luentoja puoli kahdeksaan asti illalla.
Sairauslomalla, odotan koronatestin tulosta.
Ihan ookoo! Pelasin koko pe-la välisen yön kavereiden kanssa ja menin vasta aamukymmeneltä nukkumaan, ja luulin sillä pilanneeni unirytmini, mutta sain kuin sainkin eilen illalla unta jo ihan ihmisten aikoihin, ja tänään sitten heräsinkin silloin aamukympiltä. :D
Makoilen vieläkin sängyssä, kun ei ole kiirettä mihinkään. Välillä olen vähän jotain lueskellut, mutta kyllä pehmoisten, lämpimien lakanoiden fiilistely vie voiton. Kohta voisi kuitenkin jo yrittää käynnistellä päivää - ja konetta. :D
Polvi sökönä, en pääse liikkeelle juuri ollenkaan. Pelkkää linkuttamista, en saa sitä koukkuun enkä kunnolla suoraksi.
Huomenna pitää alkaa yrittää saada lääkäriaikaa, mitenköhän se onnistuu??
Vierailija kirjoitti:
Ihan ookoo! Pelasin koko pe-la välisen yön kavereiden kanssa ja menin vasta aamukymmeneltä nukkumaan, ja luulin sillä pilanneeni unirytmini, mutta sain kuin sainkin eilen illalla unta jo ihan ihmisten aikoihin, ja tänään sitten heräsinkin silloin aamukympiltä. :D
Makoilen vieläkin sängyssä, kun ei ole kiirettä mihinkään. Välillä olen vähän jotain lueskellut, mutta kyllä pehmoisten, lämpimien lakanoiden fiilistely vie voiton. Kohta voisi kuitenkin jo yrittää käynnistellä päivää - ja konetta. :D
Sama. Hitaat, laiskat sunnuntaiaamut on parhautta. Kaffet kaikessa rauhassa. Loikoilu on niiiin mukavaa. Radiossa kivaa musiikkia: Kirjoita postikorttiin. Muska.
Vieläköhän sadan vuoden päästä tiedetään, mikä on postikortti?
Oikein hyvää. Mulla on pian treffit. Yleensä sunnuntaisin on.... 😍
Kiitos hyvää kuuluu! Neljän päivän migreeni hellitti eilen illalla otettaan, nyt jaksan hyvin korjata parin luokan kokeet. Sen jälkeen menen pihaan laittamaan kukkamaat talvikuntoon. Siellä on ihana auringonpaiste! Mukava aloittaa uusi työviikko, kun tietää olevansa täydessä iskussa eikä oksennustajuttomuuden partaalla.
Kiitos kysymästä, hyvää kuuluu. Maanantaikin nykyisin, eläkkeellä ihan jees-päivä, ennen oli ällötys. Vähän imurointia, puolukan putsausta... huomenna isolle kirkolle käymään, mutta kyllä maalla on mukavaa...💯
Touhunpäivä: pyöräytin pullataikinan nousemaan, pyykkikone päällä, iltapv pihasaunan lämmitys...
Kiitos kysymästä, hyvin voin. Joskus sit laiskotellaan koko päivä
Oi mikä pakkasaamu, autonlasit ihan skrapattavissa Mikkelin reissua varten. Kiva nähdä syysmaisemia sielläpäin.
Ihan tavallinen päivä. Tavalliset päivät ei ole hyviä tai huonoja mutta sanotaan nyt niin että pitää nauttia näistä.
Tavalliset päivät on parhautta💚
Pihan haravointia, ellei sada. Makkarakeittoa. Illalla juhlalähetys Puhelinlangat laulaa, huomenna markkknat
Mukavasti menee, mutta menköön... tihkusateessa kylämarkkinoille...
No ihan hyvää. Olen menossa yhden aikaan lenkille uuden tuttavan kanssa.