Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mä en muista saaneeni lapsena mitään kivoja joululahjoja...

Vierailija
09.12.2011 |

:O Tajusin just.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä sä sitten sait lahjaksi?

Vierailija
2/4 |
09.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä lahjoja sait? Mitä olisit halunnut ennemmin?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enkä saa vieläkään. Muille annan silti ihan sikahyviä lahjoja, ihan vaan kiusallani. :) Josko vaikka joku päivä oppisivat hekin lahjomaan minua... tuskin, mutta ei haittaa, saan paljon iloa hyvien lahjojen antamisesta. :)



Veljelläni ainakin omatunto alkoi kolkuttaa kun annoin sille kerran käsinkirjoitetun ja nimenomaan hälle suunnatun keittokirjan (kun avuton veljeni oli just eronnut). Meni ihan sanattomaksi. Itse en oo hältä saanut lahjaa varmaan 25 vuoteen.

Vierailija
4/4 |
09.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

yhden lelun ja sen sitten varmasti sain. Lisäksi tuli villasukat ja suklaata. Olin tähän tyytyväinen, perheeni ainoa lapsi.

Muistan vieläkin suurimman osan siitä mitä ne toivelelut olivat :) Leluja ei sitten muulloin ostettu, syntymäpäiväni on tammikuulla, niinpä sekin tuli sitten niin nopeasti joulun jälkeen, ettei silloin mitään lahjoja ostettu (mitä suotta justiin olin lahjan saanut).

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi kahdeksan