Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko sinulla ollut venäläistä miesystävää?

Vierailija
27.06.2011 |

Millaisia ne on? Tutustuin juhannuksena mukavalta tuntuvaan venäläismieheen ja nyt se soitti ja ehdotti tapaamista...

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
27.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Venäläinen mies arvostaa naista, ostaa kukkia ja lahjoja pyytämättä. Haluaa maksaa, kun käytte ulkona, on loukkaus edes tarjoutua maksamaa omaa osuuttaan. Venäläiset on kasvatettu "vanhaan tyyliin", eli ottavat naisen hyvin huomioon, toisaalta odottavat, että hän on "kodin hengetär" ja huoliteltu naisellinen nainen.



Venäläiset ovat todella perhekeskeisiä, ja pitävät lapsiaan (vaimon lisäksi) suuressa arvossa.



Niin, vielä sellainen juttu, että venäläiset osaavat puhua myös tunteistaan... yleensä ihan patistelematta.



Kyllä minä ainakin menisin treffeille, en jättäisi mistään hinnasta menemättä :)

Vierailija
2/4 |
27.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

puoliksi venäläinen (äiti venäläinen, isä suomalainen). Mukaviahan nuo.

Voin kertoa, että illanistujaiset ovat kyllä jotain aivan mahtavaa! Ruokaa on yllinkyllin kaikenlaista, ja samaten juomista, ja tosi mukava ilmapiiri!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
27.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

täysin totta!

T: 3

Vierailija
4/4 |
14.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole samaa mieltä olen kymmenen vuotta seurustellut venäläisen miehen kanssa on huomaavainen mutta erittäin tempperamentttinen ja naljailija joten riita on päivittäistä. Olen Suomalainen ja sanon asiani kerralla enkä vihjailevaa piikittelyä. Onko tämä venäläistä tyyliä vai miehen luonteessa.