Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä vika minuun on tullut? Pitäisikö mennä lääkäriin?

Vierailija
07.12.2010 |

Nämä oireet on tulleet pikkuhiljaa. Nyt jo ottaa päähän ja vaikuttaa arkeen.



Joskus tulee todella huono olo. Kädet alkavat vapisemaan, lihaksista lähtee voimat ja heikottaa, suun ympärille tulee kylmä rinkula. On hiki ja kylmä samaan aikaan. Aivot toimivat hitaasti kuin puurossa. Saatan liikkuakin kuin hidastetussa filmissä. Tuntuu kuin keuhkotkin olisivat lyijystä ja pinnallinen hengittäminenkin vaatii työtä.



Joskus sellainen olo tulee jos ruokailusta on joitain tunteja (4-5), ei aina, joskus kestän pitkäänkin syömättä. Ruokailu ei tuo parempaa oloa jos se iskee päälle. Olo muuttuu päässä "höttöiseksi" ja olen ihan uupunut enkä piristy vaikka söisin.



Mitä ihme pelleilyä tämä on? Jotain hormonaalista? Kuukautiskierron kanssa ei yhteyttä. Saakeli kun en kestä tällaista kropan oikkuilua, koska olen vielä nuori 31v!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mene lääkäriin! Täällä ei kannata lähteä arvuuttelemaan oireittesi syytä.

Vierailija
2/3 |
07.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siksi en ole kehdannut hätiköidä lääkäriin. Onko jollain muulla ollut tällaista ja mitä se oli?



t-ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis verensokerista luulen sen johtuvan itselläni, vaikkei mulla diabetestä kyllä ole. Myös paniikkikohtaus on mulla melko lailla tuollaista.