Miten olette ratkaisseet tämän ongelman? Koiran ISOT korvat, jotka "uivat" ruokakupissa? OV
Meillä on koiran korvat vähän väliä soossissa (siis ne korvan kärjet) ja noita saa olla joka ilta putsaamassa (koira syö naput aamulla ja märkäruuan illalla).
Eikä tuolla mun mielestä edes ole mitkään järkyn isot korvat (vaikkakin yks taapero oli kerran lenkillä sitä mieltä, että meidän koira on Dumbo.. Silloin nimittäin oli hirvee tuuli ja koiran korvat läpätti tuulen mukanad :D). Koira on puoliksi beagle ja puoliksi enkku sprinkku.
Kommentit (5)
Eli sellainen, joka on tosi syvä suppilo ja korvat jäävät ulkopuolella. Tosin vinttikoirat on aika pitkäkuonoisia, joten kannattaa kokeilla että oma rekku yltää sinne pohjalle saakka kuonollaan.
eli sellainen ylöspäin kapeneva kuppi. Ei osu korvat kuppiin eikä mene sotkuun! Myös monet kapeat pitkulaiset rasiat, kuten tyhjät jäätelörasiat on hyviä, korvat ei vaan mahdu sinne kuppiin. Oma cockerini juo veden tosta keraamisesta suiposta kupista ja muut sapuskat jäätelörasioista.
ruuat korokkeelle tai koirankuppitelineeseen.
Myydään lemmikkitarvikeliikkeissä :)
koiran päähän. Monet pitkäkorvaisten omistajat käyttävät tätä menetelmää. Tai neulo itse "putkilo" jonka pujotat vähän kuin hiuspannan koiran päähän.