Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lasten dieetistä

Vierailija
26.08.2009 |

Olen aika tarkka omien lasteni syömisten suhteen, sillä itselläni taustalla bulimia. Haluan opettaa lapsilleni terveen suhteen ruokaan ja toisaalta myös sen että syödyn ruuan laatu ja ravintosisältö vaikutaa uskomattoman paljon omaan vointiin ja jaksamiseen.



Itse olen tajunnut vasta kantapään kautta miten tärkeää on huolehtia "ruokaympyrästä" ja hankkiutua eroon tyhjistä hiilihydraateista, huonosta rasvasta turhasta suolasta ja sokerista. Käytännössä näkyy vain siinä, että huolehdin että hiilihydraattien/proteiinin/rasvojen suhde on aterialla järkevä + tuoreet marjat/hedelmät päivittäin.



En kuitenkaan ole mielestäni mikään ruokahysteerikko, enkä yleensä edes puhu näistä ajatuksista sillä olen huomannut että jostain syystä tämä aihe herättää aina aggressioita jossain ihmisessä.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän neljä