Instaäidit on nykyään kirjailijoita?
Miksi nykyään kaikki ig-mammat tekee kirjoja? Mietinpä vain.
Esim: Maria Kangaskortet, Karita Tykkä, Vappu Pimiä, Valeäiti, Sara Parikka, Salla Salmela, Kotimatka, Nata Salmela yms yms. Onko rahantulo loppunut, niin kirjoitetaan kirja?
Mun mielestä jotenkin vähän jopa hassua kun kaikki yrittävät olla jotain uusia Satu Rämöjä. 🤣 Tai tulee sellainen hymy kasvoille, kun ig-mamma ilmoittaa, että hän kirjoittaa kirjan.
Kommentit (8)
Iina "jag har studerat svenska" -voileipä
Ehkä kansalaisten pitäisi tehdä omat kirjat. Ei ole pakko olla julkkis tehdäkseen kirjoja tai kuvia. Tai mitä haluaakin. Jos jossain saa painettua diginä tai muuten.
Mitä sopertelet moukka. Täällä saa vapaasti kirjoittaa kivaa ketä huvittaa. Vai mitä.
Ärsyttävä tekohymy tuolla Sallalla kokoajan.
Vierailija kirjoitti:
Mitä sopertelet moukka. Täällä saa vapaasti kirjoittaa kivaa ketä huvittaa. Vai mitä.
Hei taas moukan hokija. Sinun sanavarastollasi ei kovin kummoista kirjaa kirjoiteta, joten mitäpä jos luopuisit suosiolla koko ideasta ja keskittyisit vaan siihen perseesi esittelyyn.
Kun ei seuraa tuollaisia tyhjäntoimittajia, ei myöskään tiedä heidän kirjaprojekteistaan mitään.
Oon kattonut samaa