Kuinka pitkä matka sinulla on lähimpään ruokakauppaan jossa asioit?
Kommentit (66)
Alakerrassa täälläkin lähikauppa. Asun liiketilan yläpuolella. Raput alas vaan, ja pääsee kauppaan. Ei tarvitse edes ulkovaatteita pukea päälle kun lähtee piipahtamaan kauppaan :)
[quote author="Vierailija" time="30.10.2014 klo 13:01"]
S-markettiin 3km, eli autolla suhaan :(
[/quote]
asennekysymys, sanon minä.
Laskin joskus alaovelta 30 askelta. Kauppa on kadun toisella puolella ja suojatie samalla kohdalla. 600 metrin säteellä on tuon lähikaupan lisäksi Citymarket, kaksi S-Marketia, Alepa, Siwa ja kauppahalli.
[quote author="Vierailija" time="30.10.2014 klo 13:02"]
50 m lähimpään kauppaan mutta kauppaan, jossa asioin, on 100 m.
[/quote]
mullakin!
Parin kilsaa pohjoiseen on M-market, pari kilsaa itään valintatalo, pari kilsaa etelään k-market, pari kilsaa länteen s-market ja lidl. Noista yleensä käy K-marketissa kun se yleisimpien kulkureittien varrella. Sinällään hauskaa että ravintoloita on kyllä useampia ihan muutaman sadan metrin säteellä, mutta ruokakauppoihin on matkaa.
15 min. kävellen. Ei mitään hajua kilometreistä.
15 km lähimpään kauppaan. Kaupunkiin 18km. Asutaan maalla
800m, mutta jos menee lammen tai "päätien" kautta, tulee matkaa se 1km.
50 m Siwaan, josta ostan harvakseltaan unohtuneet jutut tai herkkuja. Ruokaostoksia varten marketteja 700 m päässä.
Aman talon alakerrassa eli vertikaalisesti mitattuna siis mitä, öö, 180 m?
7 km on aivan kaikkiin palveluihin
500 m päässä kauppakeskus, jossa Citymarket. 1,5 km säteellä kaksi Siwaa, kaksi S-marketia, K-market ja Alepa.
[quote author="Vierailija" time="30.10.2014 klo 13:03"]
[quote author="Vierailija" time="30.10.2014 klo 12:59"]
[quote author="Vierailija" time="30.10.2014 klo 12:56"]
600 metriä vakkarikauppaan (K-Supermarket), 300 m muuten vain lähimpään (Anton & Anton).
[/quote]
Mulla sama ja samat kaupatkin :)
[/quote]
Apua, töölöläisnaapuri palstalla. *vilkuilee epäluuloisesti ikkunasta*
[/quote]
Krunassa asuvalla on samat kaupat ja yhtä pitkät matkatkin niihin...