TOISET NAISET! Kysymyksiä teille..
Kuinka usein tapailette? Missä tapailette ja mitä teette tuolloin? Kuinka paljon olette yhteydessä tapaamisten välillä? Millä tavoin? Oletteko mustasukkaisia toisistanne? Miksi ja miten olette päätyneet toiseksi naiseksi (erityisen kiinnostava kysymys jos teillä on itselläkin "virallinen" parisuhde)?
Kommentit (59)
Aatelkaa että näiden horoista ja pettäjistä voi yksi olla teidän kumppani. Hyi saatana
Sinkku
mies on naimisissa ja itsekin olen avoliitossa. nähdään n. parin kuukauden välein seksin merkeissä. tätä jatkunut reilut 1,5 vuotta. tykätään toisistamme, mutta emme haluaisi koskaan suhdetta keskenämme. emme ole mustasukkaisia toisistamme. yhteydessä ollaan sähköpostilla muutaman viikon välein koskien yleensä seuraavaa tapaamista.
Viikonloppuja ja viikonreissuja pystytään tekemään koska molemmat johtajina vaikka täysin eri aloilla, mutta ainahan voi kotona sanoa jonkin seminaarin tai tutustumismatkan milloin minnekin. No ihan perus rantaloma tuskin menis läpi mutta kaupungit joissa rantalomailun voi yhdistää kyllä.
Ja suomessa reissut on usein 1-2 yötä ja mielellään jossain suitessa jossa sauna, keittiö jne, jotta pystytään elämään mahdollisimman normaalia elämää yhdessä lenkkeillen, ruokaa laittaen jne.
Eihän kukaan tällaista elämää varmaan haluaisi mutta meille tämä nyt toistaseks on pakon sanelemaa. Jospa joku päivä jotan muutakin, tosin en ole aivan varma haluaisinko tämän miehen kanssa normaalia parisuhdetta vaikka rakastan ja kovasti pidän hänestä??!
[quote author="Vierailija" time="15.01.2014 klo 22:06"]
Viikonloppuja ja viikonreissuja pystytään tekemään koska molemmat johtajina vaikka täysin eri aloilla, mutta ainahan voi kotona sanoa jonkin seminaarin tai tutustumismatkan milloin minnekin. No ihan perus rantaloma tuskin menis läpi mutta kaupungit joissa rantalomailun voi yhdistää kyllä.
Ja suomessa reissut on usein 1-2 yötä ja mielellään jossain suitessa jossa sauna, keittiö jne, jotta pystytään elämään mahdollisimman normaalia elämää yhdessä lenkkeillen, ruokaa laittaen jne.
Eihän kukaan tällaista elämää varmaan haluaisi mutta meille tämä nyt toistaseks on pakon sanelemaa. Jospa joku päivä jotan muutakin, tosin en ole aivan varma haluaisinko tämän miehen kanssa normaalia parisuhdetta vaikka rakastan ja kovasti pidän hänestä??!
[/quote]
Ihmettelen kovasti mihin sitä petettävää puolisoa tarvitaan? Hätävaraksi? Arjen turvaksi ja pyörittäjäksi? lastenhoitajaksi? Rakkaudesta siihen suuntaan tuskin voi puhua, koska tuollainen touhu on törkeä loukkaus toisen ihmisarvoa kohtaan. Siis suorastaan toisen ihmisen hyväksikäyttöä. En tajua. Ei haluta erita ja sitten kohdellaan toista niin ala-arvoisesti kuin ikinä voi. ja itse panostetaan elämänlaatuun ja otetaan irti kaikki minkä elämästä vaan saa. Eikös pidä olla aikamoinen kusipää että tekee tuollaisia valintoja?
Olen eronnut, hain pelkkää seksiseuraa netistä. Aluksi tapailtiin 1-2 kertaa viikossa, sitten mies viipyi luonani aina vain pidempään. Vietetään viikonloput yhdessä, matkustellaan paljon, on oltu kaikki lomat yhdessä. Yhteinen harrastus. Tätä jatkunut viimeiset kolme vuotta. Enempää en kerro.
Minulla hyvin samanlainen tarina nr 2 kanssa.
Olemme hyviä kavereita ja seksi toimii.
Nauramme paljon ja vietämme molemmat arjen ulkopuolista aikaa. Tapaamiset ovat minulle ihana hyppäys yksinhuoltajan arjesta ja auttaa jaksamaan.
Pidämme toisistamme paljon ja viihdymme yhdessä, mutta en rakasta häntä eikä hänkään minua.
En tällä hetkellä halua sitovaa parisuhdetta. Tämä toimii loistavasti näin.
Tapaamme 2-4 kertaa kuukaudessa, soittelemme 1-3 krt/viikko.
Nähdään kerran-kaksi viikossa, joskus voi olla muutama vko väliä jos työmatkoja ym sattuu. Yhteisiä hotelliöitä n. 6 vuodessa ja muutama pidempi lomareissu ulkomaille, esim.4-8pvää. Tekstiviestejä ja maileja 2-20 päivässä. Näin on mennyt jo 6 vuotta ja kyllä, olemme toisistamme mustasukkaisia....saapa nähdä tuleeko meistä koskaan paria, rakkautta kyllä on molemmin puolin. Ja ikää meillä 42-57:)
Kaikkein pahimpia ****** ovat nämä, jotka menevät miehen kotiin. Pettäkää hotelleissa ja vaikka ojissa, mutta jättäkää vaimon koti rauhaan.
Toivon, että jokainen pettäjä saa kasan kutiavia ja parantumattomia tarttuvia tauteja kiusallisiin paikkoihin.
[quote author="Vierailija" time="15.01.2014 klo 18:34"]
[quote author="Vierailija" time="14.01.2014 klo 17:04"]
[quote author="Vierailija" time="14.01.2014 klo 16:38"]Minä OLIN toinen nainen, tietämättäni. Olin silloin 20v ja töissä hotellissa. Tutustuin siellä vähän vanhempaan duunarimieheen joka oli urakkahommissa samassa kaupungissa ja yöpyi hotellissa. Mies oli hyvin romanttinen ja minä lapsellinen, nykyisin tietäisin paremmin lukea ennakkovaroituksia mutta silloin ne jutut tuntui romanttiselta. Jäin töistä hänen huoneeseensa ja vietimme iltaa, mies tekstasi usein iltaisin ja aamulla, ei soiteltu (syytä en muista). Muutaman kuukauden päästä mies tunnusti eräänä iltana että hänellä on lapsia ja vaimo, mutta että ovat eroamassa yms. paskaa. Lähdin sieltä samantien enkä vastannut enää tekstareihin. Miehen vaimo soitti ja haukkui mut viikon päästä ja syytti avionrikkojaksi yms. Olihan se aika hurjaa, meni kyllä luotto vastaaviin duunarinpaskoihin jotka pääsee muutaman kerran vuodessa hotelliin elostelemaan ja pois kotoa ja sitten urpoilevat naisten kanssa. Se oli opetus mulle, ja siitä lähtien kysyin kyllä heti tavattaessa että onko miehellä perhettä.
Kaikki tuntemani duunarimiehet ovat pettäneet työreissuillaan, eikä tämä tarkoita että korkeammin koulutetut eivät petä, mutta hotellissa näki aika usein näitä raksa-ja kelkkamiehiä jotka viettivät aika villiä elämää sormukset sormessa.
Kait se johtuu siitä että kun nk. bisnesmiehet ovat työmatkalla heidän iltansa kuluvat palavereissa ja työ on erilaista, palkitsevampaa kuin se että raadat palikoitten kanssa päivät ja sitten turhautuneena makaat hotellissa illat. Ainakin oma nykyinen aviomieheni on työmatkoillaan niin aikataulutettu että tällaiset keikat mitä nämä raksamiehet tekevät eivät edes onnistuisi.
Mutta ei voi yleistää.
[/quote]
Minun mieheni tekee reissutyötä, mutta en usko, että pettää tai olisi pettänyt. En vain usko, pitäisi tulla näyttö esimerkiksi valokuvan muodossa. Minun miehelläni ei ole mitään syytä pettää, eikä luonnetta pettämiseen. Ihan turvallisin mielin olen sen puoleen, olipa kyse työ- tai vapaa-ajan reissusta. Kerropa yksikin hyvä syy, miksi pettäisi? Tilaisuus tekee varkaan ei riitä.
[/quote]
Kirjoitinkin että kaikki MINUN tuntemani reissuraksamiehet. Siskollani oli sellainen, ja 15v avioliiton jälkeen paljastui että suhteita oli ollut koko ajan. Minusta nämä pettäjämiehet ovat poikkeuksetta vähän yksinkertaisia, sellaisia sikaniskaisia sovinistiurpoja joiden harrastus kesällä on grillailu ja kaljoittelu, ne kuuntelee Irwiniä tai jtn Yö-yhtyettä, yms. suomikamaa ja niillä on "hauskoja" tekstipaitoja. Minä tiedostan että mulla on hyvin suppea käsitys tästä enkä voi tutkielmaa tästä vääntää, mutta kyllähän se pettäminen kuuluu helposti näihin elämässään tylsistyneisiin ihmisten "harrastuksiin". Kerran vuodessa pikkujoulut ja ehkä kerran keväällä firman risteily, sitten pannaan sitä keneltä saadaan tai jos firma maksaa hotellit urakkapaikkakunnalla ja päästään "herrojen hommiin". Oikeasti, vuosia hotellissa työskennelleenä näin kyllä mitä tapahtui kun Pekka Putkenrassaaja pääsi irti kerran vuodessa..
Mun mies on kertonut myös että kun on omilla työmatkoillaan hotellissa, niin näkee miten ne duunariporukat kiikuttaa kaljakasseja hotellihuoneeseen ja sikailevat saunaosastolla. Se on ihan vieras ajatus esim. mun miehelle, koska sen työmatkat on oikeasti aika vaativia ja ei vaan ole mahdollista että menet krapulassa aamu kuudelta joidenkin intialaisten kanssa aamupalaveriin ja jatkat päivän töitä, ja työt loppuu bisnesillalliseen klo 23 jossa pitää himmata jopa sen ruokaviinin kanssa, että jaksaa herätä aamupalaveriin.
Mutta mikäs siinä on jos olet tosiaan duunarimies ja raksalla ei kukaan seuraa että punoittaako silmät yms. ja voit sitten urpoilla koko työreissun.
Olen tosiaan myös duunarimiehen kanssa seurustellut joskus ja yleistän siksi, että enpä ole vielä yhtään raitista duunaria tavannut, kaikille niille oli tärkeää se että kaljaa joka viikko ja paljon, ja arjen rytmi on töitä, sohvalle, kaljalle, vknloppuna kännit, työmatkalla kännit. Nykyinen aviomies harrastaa paljon ja saa "virtaa" muista kuin päihteistä, ja arvostan sitä tosi paljon. En ikinä voisi olla avioliitossa miehen kanssa joka käyttäytyisi kuten tuntemani duunarit.
Ja varmasti on ihan fiksuja duunareita en sano sillä, MINÄ en vain tunne heitä. Mutta uskon että heitä on. <3
[/quote]
Ihan vaan tiedoksi sulle, että nykyään on raksoilla aika tiukasti nollatoleranssi eli ei sitä niin vaan krapulassa sinne enää mennä tai tulee kengän kuva persuuksiin.
Ja sitten mitä tulee näihin miehesi kaltaisiin vaativia työmatkoja tekeviin, niin voin kertoa ihan kokemuksesta, että siinä päivän palaverien ja pakollisen illallisen jälkeen on mukava kömpiä petiin sen kivan ja tutun työkaverin kanssa ja siinä sitten villin seksin jälkeen nukahtaa vällyjen väliin yhdessä. Ja sitä ennen tietty on muistettu se kello laittaa herättämään, että ehditään yhdessä sinne tiukkaan aamupalaveriin. Niin ja jos jokunen vapaa hetki sattuisi olemaan, niin yhdessä lähdetään urheilemaan esim. lenkille tai salille. On muuten usein tullut valittua yhdessä niitä tuliasiakin sille kotona odottavalle pikku vaimolle.
Mutta tämä on siis minun käsitykseni asiasta ja en ala yleistää.
[quote author="Vierailija" time="15.01.2014 klo 22:51"]
Ja sitten mitä tulee näihin miehesi kaltaisiin vaativia työmatkoja tekeviin, niin voin kertoa ihan kokemuksesta, että siinä päivän palaverien ja pakollisen illallisen jälkeen on mukava kömpiä petiin sen kivan ja tutun työkaverin kanssa ja siinä sitten villin seksin jälkeen nukahtaa vällyjen väliin yhdessä. Ja sitä ennen tietty on muistettu se kello laittaa herättämään, että ehditään yhdessä sinne tiukkaan aamupalaveriin. Niin ja jos jokunen vapaa hetki sattuisi olemaan, niin yhdessä lähdetään urheilemaan esim. lenkille tai salille. On muuten usein tullut valittua yhdessä niitä tuliasiakin sille kotona odottavalle pikku vaimolle.
[/quote]
Joo, kyllä on kravattimiehissäkin aivan samalla tavalla pettäjiä kuin duunareissakin. Tietysti kotona sanotaan että on tiukka ohjelma aamusta iltaan!
[quote author="Vierailija" time="14.01.2014 klo 16:38"]
Olen itse sinkku ja minulla on suhde varattuun mieheen. Se on pelkkä seksi- ja kaverisuhde, ollaan tapailtu seksin merkeissä muutamia vuosia. Tavataan minun kotonani, tai joskus jossain toisessa kaupungissa työmatkoilla. Mies on hirmu kiva, hyvää seuraa sekä sängyssä että sen ulkopuolella, mutta en ole rakastunut häneen enkä haluaisi parisuhteeseen hänen kanssaan. Hän tuntee samoin minua kohtaan.
Hän ei aio jättää perhettään, ja vaikka jättäisi, ei tekisi sitä minun takiani. Vaikka hän olisi vapaa, en alkaisi seurustella hänen kanssaan. Haluan pitää hänet ystävänä ja rakastajana. Olemme tosi varovaisia tapaamisten suhteen, ettei hänen vaimonsa saa tietää. Se miksi hän on päättänyt pitää sivusuhdetta, ei kuulu minulle, enkä ota siitä itselleni huonoa omaatuntoa.
[/quote
Aika samanlainen tilanne mullakin paitsi että tapaamme aina vain mun luona tai yhteisen liikuntaharrastuksen parissa. Noin kerran viikossa näemme, ehkä kahdesti. Aina ei mun luona harrasteta seksiä, hän voi käydä vain kahvilla tai sitten katsotaan telkkaa. Laitellaan viestejä tai joskus hän soittaa, mutta ei joka päivä. Mies on jonkin verran mustasukkainen, mutta ei tuo sitä (enää) esille kun olen sanonut etten siitä pidä. Hänestä on tullut enemmän kaveri ajan kanssa vaikka hyvin erilaisia olemmekin. En haluaisi vakisuhteeseen hänen kanssaan.
[quote author="Vierailija" time="15.01.2014 klo 22:51"]
Toivon, että jokainen pettäjä saa kasan kutiavia ja parantumattomia tarttuvia tauteja kiusallisiin paikkoihin.
[/quote]
Ja taudit tarttuu sitten puolisolle...?
[quote author="Vierailija" time="15.01.2014 klo 17:05"]
Miten hitossa te, jotka vietätte viikonloppuja ja teette ulkomaanreissuja, selitätte puolisoille pitkät matkat "yksin"?
[/quote]
Seminaarit, kokousmatkat, matkat harrastuksen parissa. Puolison ollessa matkoilla voidaan kanssa tavata.
Tapailtiin vähintään kerran kahdessa viikossa, useimmiten joka viikonloppu koko viikonlopun ajan. Tehtiin kaikkea kivaa, mm. käytiin syömässä, uimassa, harrastettiin fyysisiä kanssakäymisiä... kaikkia perusjuttuja. Kun ei nähty, oltiin koko ajan yhteydessä, joko Facebookissa tai tekstailtiin. En osannut olla mustasukkainen, vaikka miehellä oli avovaimo.
Miten sitä nyt ihmiset päätyy suhteisiin. Me oltiin ensin kavereita, sitten vahingossa vähän enemmän. Häitä tanssitaan tänä vuonna, jäinkin ykkösnaiseksi<3
Tein töitä markkinointiosastolla. Kahdeksasta miehestä viisi petti puolisoitaan. Esimies oli niin ruma ja vastenmielinen, ettei hän kelvannut pahimmallekaan ********. Joukossa oli kaksi uskollista miestä. Toinen heistä alkoi myöhemmin pettää vaimoaan. "Viehättäviä" yksilöitä.
Minulla oli suhde joskus kauan sitten varattuun mieheen. Tyypillisesti mies ei kertonut olevansa varattu, kun vasta sitten kun oltiin jo useita kertoja nähty ja paneskeltu. Selitti että ovat eroamassa ja ovat yhdessä vain lapsen takia ym. En arvostanut miestä kovin korkealle, mutta loistavan seksin takia jonkun aikaa tapailtiin. Voitti mennen tullen yhdenillan jutut. Nähtiin viikonloppuisin miehen mökillä ja välillä viikollakin mun luona. Aika paljon tekstailtiin ja sitenhän se avokkikin sitten sai tietää suhteesta, kun oli lukenut ukkonsa tekstiviestejä. Sain sitten kiukkuisia tekstareita siltä naiselta jonkin aikaa, mutta en lähtenyt niitä kommentoimaan. En ole vastuussa toisten parisuhteista enkä tuntenut huonoa omatuntoa. Erosivat lopulta ja minäkin aloin katselemaan vakavasti otettavia miehiä.
[quote author="Vierailija" time="14.01.2014 klo 17:37"]
Mä vastaan sivusuhteeni puolesta. Olen siis naimisissa, 3 lasta. Tavataan pari kertaa viikossa hänen luonaan, seksiä silloin. Ollaan samassa duunipaikassa, joten nähdään töissä joka päivä, työpaikan bileissä yms.ollaan toki yhdessä. Viestitellään paljon, joka päivä kymmeniä viestejä. Asiaa, asian vierestä. Ollaan mustasukkaisia. Hänellä ei ole "lupa" olla muiden kanssa, eikä mullakaan. Hän on siis sinkku.
[/quote]
Sullahan tuo näyttää joo duunista käyvän, jos vielä kymmeniä viestejäkin päivittäin joudut naputtelemaan :D